Powitanie nowego proboszcza

Ks. Józef Panek jest szóstym proboszczem w blisko stuletniej historii naszej parafii.

 

Krótki życiorys naszego nowego duszpasterza:

 

Ks. Józef Panek urodził się 12 stycznia 1957 r. Pochodzi z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Bieruniu Starym. Święcenia kapłańskie przyjął 31 marca 1983 r. z rąk bpa Herberta Bednorza w katowickiej katedrze Chrystusa Króla. Pełnił obowiązki wikariuszowskie w następujących parafiach:

- św. Jadwigi Śląskiej w Rybniku V-VIII/1983,

- NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu Zdroju IX/1983,

- św. Józefa w Katowicach Załężu 1983-1987

- Matki Bożej Różańcowej w Rudzie 1987-1991

- Wniebowzięcia NMP w Katowicach 1991-1992

 

Od lipca 1992 do lipca 1999 był przełożonym Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach

Od 1999 do 2017 był proboszczem parafii św. Jacka w Katowicach Ochojcu. Od 29 lipca 2017 jest proboszczem parafii św. Józefa w Krasowach.

W imieniu Parafian życzymy księdzu Światła Ducha Świętego oraz Bożego Błogosławieństwa na lata pracy w naszej parafii a św. Józef nasz Patron niech wyprasza potrzebnych sił i zdrowia. Zapewniamy Cię, że możesz liczyć na naszą pomoc i należyte wsparcie.

 

 Szczęść Boże!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Józefa Krasowy, siedziba: 41-409 Mysłowice, PCK 209.