Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA - NIEDZIELA 14.07.2024

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasz parafialny kościół.  Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

W  czwartek  od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.  

 

W najbliższy piątek III miesiąca o g. 17.45 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

W sobotę 20 lipca odwiedziny chorych parafian przez kapłana z posługą sakramentalną. Prosimy chorych zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili IV Światowy Dzień Dziadków i Osób starszych ustanowiony przez papieża Franciszka.  

Kolekta Wyższe Śląskie seminarium Duchowne w Katowicach.

 

Do kupienia  jest nowy  numer Gościa Niedzielnego   i wakacyjny Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży.

 

Dziękujemy tym , którzy w minionych dniach pracowali przy probostwie , kościele i salkach katechetycznych. Ogarniamy Was naszą modlitwa.

 

Prosimy też o modlitwę w intencji naszej parafii i prac prowadzonych przy probostwie oraz zapraszamy do licznego udziału we Mszach św. w tygodniu.

 

Przypominamy  o opłatach cmentarnych za miejsca grobowe oraz wywóz śmieci z cmentarza i korzystanie z wody. 

 

W lipcu i sierpniu obowiązuje  wakacyjny porządek otwarcia kancelarii parafialnej :

- poniedziałek  od 7.30 do 8.30 i w piątek od 18.30 do 19.30 ;

- w niedziele nie ma  nieszporów.

 

Doroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się w tym roku w niedzielę 18 sierpnia pod hasłem Jestem w Kościele więc idę. Początek o g. 8.00.

 

Piesza pielgrzymka Młodych Archidiecezji Katowickiej na Jasną Górę pod hasłem Do Mamy czas odbędzie się w dniach 26 – 28 sierpnia. Zapisy przez internet.

 

 

 ZA WSPÓLNE PRZEŻYCIE EUCHARYSTII DZIĘKUJEMY WAM.

 ŻYCZYMY PIĘKNEGO NOWEGO TYGODNIA PRACY I WAKACYJNEGO WYPOCZYNKU.

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 7.07.24

 

 

Dziś  pierwsza niedziela miesiąca lipca .W miejsce kazania po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego oraz wspólna modlitwa.

 

Kolekta na  Stolicę Apostolską  tzw. Świętopietrze.

 

19 czerwca przeszła nad kilkoma miejscami naszej archidiecezji katowickiej  trąba powietrzna,  w wyniku której zostało uszkodzonych kilka kościołów, probostw i innych budynków parafialnych. Ks. Arcybiskup Adrian prosi nas, by po dzisiejszych Mszach     złożyć swój dar materialny jako wsparcie dla poszkodowanych.   

 

W  czwartek  od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.  

 

W sobotę 13 dzień miesiąca – Dzień fatimski. Różaniec fatimski o g. 16.30, po nim Msza św. za czcicieli MB naszej parafii oraz za Róże różańcowe. Po Mszy procesja z figurą Pani Fatimskiej. Przynosimy świece z okapnikami.

 

Do kupienia  jest nowy  numer Gościa Niedzielnego   i wakacyjny Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży.

 

Dziękujemy tym  parafianom, którzy w minionych dniach pracowali przy probostwie i kościele i salkach katechetycznych.

 

Jak widzicie trwają prace przy termomodernizacji probostwa szczególnie od strony parkingu i ogrodu. Po Mszy można podejść i zobaczyć z bliska. Dziękujemy Wam za każdą ofiarę wrzuconą do koszyczka podczas niedzielnej Eucharystii ,gdy kolekta jest na naszą parafię  i za przelewy na konto bankowe. Dzięki Waszej ofiarności mogą być kontynuowane prace przy elewacji probostwa. Wielkie Bóg zapłać.

 

W przyszłą niedzielę kolekta na nasz parafialny kościół.

 

Przypominamy  o opłatach cmentarnych za miejsca grobowe oraz wywóz śmieci z cmentarza i korzystanie z wody. 

 

W lipcu i sierpniu obowiązuje  wakacyjny porządek otwarcia kancelarii parafialnej :

- poniedziałek  od 7.30 do 8.30 i w piątek od 18.30 do 19.30. 

Nie ma  nieszporów niedzielnych.

 

Teraz nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu rozważanie Słowa Bożego oraz wspólna modlitwa. . Śpiewamy pieśń na wystawienie.

 

 

 

 DOBRZE , ŻE JESTEŚCIE.  ŻYCZYMY WAM DOBREGO TYGODNIA W PRACY, DOMU I NA WAKACJACH.

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 30.06.2024

  

 

Kolekta na potrzeby naszej parafii. Serdeczne podziękowania za każdą ofiarę.

 

O g. 15.30  nieszpory niedzielne.

 

Z racji pierwszego czwartku, piątku i soboty miesiąca zachęcamy parafian do spowiedzi i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej.

 

W  pierwszy czwartek miesiąca  od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenia adoracji modlitwa o powołania kapłańskie , zakonne i misyjne i za naszych kleryków. O g. 18.30 na probostwie nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci przyjmą chrzest w lipcu lub sierpniu.

 

W I piątek o g. 6.30 nabożeństwo do NSPJ. Msze św. o g. 7.00 i 18.00.

 

W pierwszą sobotę miesiąca o g.6.45 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a po nim Msza św. za zmarłych zalecanych i zmarłych parafian w miesiącu czerwcu. W tym dniu przypadnie także święto patronalne Apostolstwa Chorych – Wsp. MB Uzdrowienia Chorych. W tym dnu odbędzie się 59 Ogólnopolska Pielgrzymka Chorych na Jasną Górę. Mszy o g. 12.00 będzie przewodniczył nasz arcybiskup Adrian. Transmisja Mszy w TVP 3. Na pielgrzymkę Apostolstwo Chorych organizuje przejazd autokarem z Katowic. Zgłoszenia pod numerem telefonu 32 251 21 52. 

Pamiętajmy o naszych chorych parafianach w modlitwach i zatroszczmy się o odwiedziny chorych przez kapłana z posługą sakramentalną w domach oraz o to ,by mogli przyjmować Komunię Świętą z rąk szafarzy w niedziele. 

 

W przyszłą niedzielę kolekta na Stolicę Apostolską w Watykanie tzw. Świętopietrze.

 

19 czerwca przeszła nad kilkoma miejscami naszej archidiecezji katowickiej  trąba powietrzna,  w wyniku której zostało uszkodzonych kilka kościołów, probostw i innych budynków parafialnych. Ks. Arcybiskup Adrian prosi nas, by po Mszach za tydzień 7 lipca  złożyć swój dar materialny jako wsparcie dla poszkodowanych.   

 

Do kupienia  jest nowy  numer Gościa Niedzielnego za 10 zł.  i wakacyjny Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży w cenie 7 zł. .

 

Dziękujemy tym  parafianom, którzy w minionych dniach pracowali przy probostwie i kościele.

 

Przypominamy  o opłatach cmentarnych za miejsca grobowe oraz wywóz śmieci z cmentarza i korzystanie z wody. Przy ujęciu wody na cmentarzu pojawił się stojak na butelki do wody. Prosimy, by butelki z niego zabrane po wykorzystaniu odwiesić na swoje miejsce.

 

 W lipcu i sierpniu obowiązuje  wakacyjny porządek otwarcia kancelarii parafialnej :

  poniedziałek  od 7.30 do 8.30 i w piątek od 18.30 do 18.90.

 

Za tydzień 7 lipca w kościele w Brzezińce o g. 12.15 będzie charytatywny koncert organowy na rzecz poszkodowanych rodzin w pożarze domu przy ulicy Orzeszkowej.

 SŁOWA BÓG ZAPŁAĆ ZA WASZĄ OBECNOŚĆ NA EUCHARYSTII. DOBREGO TYGODNIA. JADĄCYM NA WAKACJE PIĘKNEGO I BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.24

 

 

 Kolekta na potrzeby naszej archidiecezji, a po Mszach świętych  zbiórka ogłoszona przez Caritas Archidiecezjalą na  Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które aktualnie wspiera ponad 9 tys. osób z 14 krajów, zapewniając profesjonalną pomoc psychologiczną, prawną, językową i finansową.

 

O g. 15.30  różaniec za naszą parafię, ojczyznę, o nowe powołania  i o pokój na świecie.

 

W czwartek  od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. 

 

W sobotę 29 czerwca przypadnie Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za papieża Franciszka.

 

W przyszłą niedzielę  kolekta na potrzeby naszej parafii.

 

Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolnie czy obozy, by skierowali do kierownictwa pisemną prośbę , by dzieciom umożliwiano spełnianie praktyk religijnych.

 

Do kupienia  jest nowy  numer Gościa Niedzielnego, Gość Historia za 12 zł. i wakacyjny Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży .

 

Dziękujemy tym  parafianom, którzy w minionych dniach pracowali przy probostwie oraz paniom z diakonii sprzątającej za prace w kościele.

 

Dziękujemy także za ofiary złożone na zakup ołtarzy na Boże Ciało. Dzięki nim mogliśmy je zapłacić. Bóg zapłać.

 

Przypominamy  o opłatach cmentarnych za miejsca grobowe oraz wywóz śmieci z cmentarza i korzystanie z wody. Z  racji licznych pytań o porządek na cmentarzu podajemy do wiadomości , że nasz cmentarz jest parafialny, a zarządcą cmentarza jest Firma Pogrzebowa Ulfig.

 

W miniony poniedziałek 16 osób z naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania.

 

W lipcu i sierpniu obowiązywał będzie wakacyjny plan otwarcia kancelarii parafialnej

tzn . w poniedziałek  od 7.30 do 8.30 i w piątek od 17.30 do 18.30.

 

Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się od 29.06 – 05.07 br. W Centrum Edukacyno- Formacyjnym w Koszalinie. Zapisy internetowe.

 

 

DZIĘKUJEMY WAM ZA  PRZYBYCIE DO NASZEGO KOSCIOŁA I UDZIAŁ WE MSZY ŚWIĘTEJ. ŻYCZYMY WSZYSTKIM DOBREGO TYGODNIA, A JADĄCYM NA WAKACJE PIĘKNEGO I BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.06.2024

 

 

 

Kolekta  specjalna na termomodernizację probostwa. Gorące Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Modlimy się dziś szczególnie za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów.

 

O g. 15.30  nieszpory niedzielne.

 

W poniedziałek 17 czerwca podczas Msz św. o g. 18.00 ks. Biskup Grzegorz Olszowski udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Kolekta na fundusz im. ks. Szramka.    

 

W czwartek  od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi szczególnie dla dzieci z racji kończącego się roku szkolnego.

 

W piątek 21 czerwca podczas Mszy o g. 8.00 podziękujemy Panu Bogu za rok szkolny, przedszkolny i katechetyczny 2023/2024. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, nauczycieli, innych pracowników szkoły i przedszkoli oraz rodziców.

O g.17.45 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca.

O g. 18.00 podczas Eucharystii dziękować będziemy też dobremu Bogu za kończący się rok formacji naszych grup parafialnych. Zapraszamy na tę Mszę świętą osoby należące do różnych grup parafialnych.

 

W sobotę 22 czerwca objazd chorych z posługą sakramentalną. Zgłoszenia do czwartku.

 

Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolnie czy obozy, by skierowali do kierownictwa pisemną prośbę , by dzieciom umożliwiano spełnianie praktyk religijnych.

 

Do kupienia  jest nowy  numer Gościa Niedzielnego, Gość Historia za 12 zł. i wakacyjny Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży .

 

Dziękujemy tym  parafianom, którzy w minionych dniach pracowali przy probostwie i kościele.

 

Przypominamy  o opłatach cmentarnych za miejsca grobowe oraz wywóz śmieci z cmentarza i korzystanie z wody.

 

Za tydzień 23 czerwca kolekta na potrzeby naszej archidiecezji, a po Mszach świętych     zbiórka ogłoszona przez Caritas na  - Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które aktualnie wspiera ponad 9 tys. osób z 14 krajów, zapewniając profesjonalną pomoc psychologiczną, prawną, językową i finansową.

 

W przyszłą niedzielę o g. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pomagającego nam w duszpasterstwie ks. emeryta kanonika Jana Ficka z okazji kolejnej rocznicy urodzin z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo. Niech udział w tej Eucharystii będzie wyrazem wdzięczności dla ks. Jana za jego posługę w naszej parafii. Pamiętajmy też o ks. Janie w naszych osobistych  modlitwach.

 

Dzisiaj swój odpust parafialny przeżywają Dziećkowice.

 

Rozpoczęła się termomodernizacja probostwa. Został wymieniony na nowy stary piec gazowy z powodu awarii elektroniki. Przy okazji wymiany kotła gazowego ( który również ogrzewa nasze salki parafialne ) została dostosowana do obecnych standardów kotłownia.

Dziękujemy za wszelkie ofiary materialne na ten cel składane.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM DOBREGO TYGODNIA.

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE - X NIEDZIELA ZWYKŁA - 9.06.2024

  

 

Kolekta  na  Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, gdzie studiują m in. nasi klerycy

  1. diakon Adam głoszący dziś kazania i akolita Bartosz.

 

O g. 15.30  różaniec za naszą parafię, ojczyznę, o nowe powołania  i o pokój na świecie.

 

We wtorek 11 czerwca o g. 18.30 na probostwie spotkanie Rady Parafialnej.

 

W czwartek 13 czerwca Dzień Fatimski. Od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.  O g. 17.30 różaniec fatimski, po nim Msza św. w intencji Róż Różańcowych i czcicieli Matki Boskiej z naszej parafii, a po Mszy procesja fatimska. Prosimy przynieść świece z okapnikami.

 

W piątek o g.17.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania., o g.18.00 Msza św. z ich udziałem, a po Mszy św. ok. 18.30 próba dla kandydatów do bierzmowania wraz ze świadkami. Mile widziani na próbie będą rodzice bierzmowańców. Bierzmowanie w poniedziałek 17 czerwca o g. 18.00.

 

Do kupienia  jest nowy  numer Gościa Niedzielnego, Gość Historia za 12 zł. i czerwcowy  Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży .

 

Zapraszamy dzieci naszej parafii do włączenia się w działalność Ministrantów i Dzieci Maryi,

 a dorosłych do zasilenia innych parafialnych grup. Wykaz grup w gablotce i internecie.

 

Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach rozpoczyna nabór na studia teologiczne i nauki o rodzinie oraz studia podyplomowe. Nowością są studia podyplomowe poświęcone opiece senioralnej. Rekrutacja rozpoczęła się 3 czerwca. Szczegółowe informacje na stronie internetowej wydziału

i plakacie w gablotce.

 

Dziękujemy tym  parafianom, którzy w minionych dniach pracowali przy probostwie i kościele.

 

Przypominamy  o opłatach cmentarnych za miejsca grobowe oraz wywóz śmieci z cmentarza i korzystanie z wody.

 

Za tydzień kolekta specjalna na termomodernizację probostwa.

 

W sobotę 15 czerwca społeczność naszej szkoły Podstawowej zaprasza na festyn szkolny. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

W poniedziałek 17 czerwca w szkole o g. 18.00 odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci, które będą chodziły do klas pierwszych.

 

 

Życzymy Wam opieki Bożej Opatrzności i naszego patrona św. Józefa.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE - IX NIEDZIELA ZWYKŁA - 2.06.2024

Kolekta  na nasz parafialny kościół.  Wielkie Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

 

Dzisiaj I niedziela miesiąca - w miejsce tradycyjnego kazania po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja , rozważanie Słowa Bożego oraz wspólna modlitwa.

 

O g. 15.30 zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne i procesję wokół kościoła.  

 

 Trwa oktawa Bożego Ciała . Procesje z Najświętszym sakramentem dookoła kościoła w   poniedziałek i wtorek po wieczornej Eucharystii, w środę  po porannej Eucharystii, a w czwartek przed Mszą św. na zakończenie adoracji. Zapraszamy do licznego udziału.

 

Z racji pierwszego czwartku, piątku i soboty miesiąca zachęcamy parafian do spowiedzi i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej.

 

W czwartek - pierwszy miesiąca  od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi zakończona modlitwą o powołania kapłańskie , zakonne i misyjne i procesją.

O g. 18.45  w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 

W piątek przypadnie Uroczystość NSPJ i I piątek miesiąca. O g. 6.30 nabożeństwo do NSPJ.

 

W pierwszą liturgicznie sobotę miesiąca czyli 8 czerwca o g.6.45 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a po nim Msza św. za zmarłych zalecanych i zmarłych parafian w miesiącu maju.

 

Za tydzień odbędzie się diecezjalna  pielgrzymka dzieci wczesno i pierwszo komunijnych do katowickiej Katedry. Początek o g. 13.30. Zachęcamy do udziału dzieci komunijne z naszej parafii.

Każde dziecko otrzyma pamiątkę udziału dlatego organizatorzy proszą o zgłoszenia indywidualne dzieci na adres katechetyczny@katowicka.pl do 6 czerwca.

 

Do kupienia  jest nowy  numer Gościa Niedzielnego, Gość Extra za 14 zł. i czerwcowy  Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży .

 

Dziękujemy tym rodzinom, które przy swoich domach postawiły Ołtarze Bożego Ciała, parafianom za udział w procesji i przyozdobienie okien domów zanakami religijnymi. Podziękowania także tym osobom, które złożyły swój dar materialny na zapłacenie nowych ołtarzy na Boże Ciało.

 

Słowa wdzięczności wobec tych osób, które zaangażowały się w przygotowanie i poprowadzenie pikniku dla dzieci w ogrodzie farskim. Dziękujemy też uczestnikom. Bóg zapłać  za złożone podczas pikniku datki na rozbudowę nagłośnienia w kościele.

 

Dziękujemy tym  parafianom, którzy w minionych dniach sprzątali kościoł i salki oraz pracowali przy probostwie i w ogrodzie farskim.

 

Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach rozpoczyna nabór na studia teologiczne i nauki o rodzinie oraz studia podyplomowe. Nowością są studia podyplomowe poświęcone opiece senioralnej. Rekrutacja rozpocznie się 3 czerwca. Szczegółowe informacje na stronie internetowej wydziału.

 

 

Życzymy Wam Bożej opieki i błogosławieństwa na nowy tydzień.


OGLOSZENIA PARAFIALNE - UR. TRÓJCY ŚW. - 26.05.24

 

Kolekta  na archidiecezję. Odbywa się tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich .Pielgrzymów otaczamy naszą modlitwa. Modlimy się też za nasze mamy z okazji ich świ

 

Kończy się dziś czas spowiedzi świętej wielkanocnej.

 

Po dzisiejszych Mszach św. Panie z Zespołu Charytatywnego będą stały z koszyczkami, do których  można złożyć swój dar materialny na zapłacenie dwóch pięknych , nowych ołtarzy zamówionych przez parafię. Można też kupić emblematy religijne eucharystyczne do przyozdobienia okien.

 

O g. 15.15 nabożeństwo majowe prowadzone przez Chór rodzinny.

 

Ostatnie Nabożeństwa majowe w : poniedziałek, wtorek i piątek o g. 17.45, w środę o g. 6.45. Zapraszamy do udziału. Prosimy przynosić na nabożeństwa skarbce.

 

W poniedziałek 27 maja zapraszamy na nabożeństwo majowe i Mszę św. kandydatów do bierzmowania. Po Mszy spotkanie. Bierzmowanie w naszej parafii będzie w poniedziałek 17 czerwca.

 

Boże Ciało w czwartek 30 maja. Jest to święto nakazane. Msze święte o g. 7.00, 8.00, 12.00 i 16.00. Tegoroczna procesja pójdzie ulicą PCK od kościoła w stronę ronda z ul. Gagarina. Skręcimy w poprzecznicę PCK na wysokości domu ojców Saletynów i pójdziemy tamtędy na ul. Ziołową i tam zakończymy procesję. Udział w procesji jest naszym publicznym świadectwem wiary. Zapraszamy w sposób szczególny dzieci komunijne do sypania kwiatów, poczty sztandarowe, panów do niesienia baldachimu, osoby w strojach ludowych. Prosimy przyozdobić okna domów emblematami religijnymi.

 

W oktawie Bożego Ciała będą procesje z Najświętszym sakramentem dookoła kościoła. W piątek, poniedziałek, wtorek i czwartek po wieczornej Eucharystii, a w środę i sobotę po porannej Eucharystii. W niedzielę w ramach nabożeństwa o 15.30. zapraszamy do licznego udziału.

 

Serdecznie zapraszamy dzieci naszej parafii wraz z rodzinami na piknik u św. Józefa z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się na ogrodzie probostwa w dniu 30 maja ( Boże Ciało ) w godzinach od 14.00 do 18.00. W programie liczne zabawy, atrakcje dla dzieci i poczęstunek. Ofiary złożone podczas pikniku zostaną przeznaczone na zakup nagłośnienia i mikrofonów na przedstawienia naszej młodzieży i scholii parafialnej.

 

W Boże Ciało można także uczestniczyć w Parku Słupna w koncercie Być Jak Jezus. Szczegóły na plakacie w gablotce i na banerze na płocie przed kościołem.

 

W piątek o g. 19.30 nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

 

Do kupienia  jest nowy  numer Gościa Niedzielnego, Gość Extra za 14 zł. i czerwcowy już Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży .

 

Dziękujemy  parafianom, którzy w minionych dniach pracowali przy naszym kościele i probostwie.

 

Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach rozpoczyna nabór na studia teologiczne i nauki o rodzinie oraz studia podyplomowe. Nowością są studia podyplomowe poświęcone opiece senioralnej. Rekrutacja rozpocznie się 3 czerwca. Szczegółowe informacje na stronie internetowej wydziału.

 

Życzymy Wam Bożej opieki i błogosławieństwa na nowy tydzień.


UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 19.05.2024 r.

 

Kolekta specjalna zbierana jest na termomodernizację probostwa. Modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów

 

W miejsce kazania po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa.

 

O g. 17.00 nasza parafialna schola dorosłych Gloria zaprasza na nabożeństwo z modlitwą o dary Ducha Świętego. Nie będzie nabożeństwa o g. 15.30.

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych.. Prosimy przynosić na nabożeństwa skarbce.

 

W środę o g. 16.00 u Księży Saletynów będzie nabożeństwo do MB Saletyńskiej bez Mszy św..

 

W czwartek od g. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy i Leśniowa w czwartek 23 maja. Wyjazd o g. 8.00 z parkingu przy cmentarzu. Chętnych parafian na pielgrzymkowy wyjazd prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

 

W przyszłą sobotę 25 maja miesięczny objazd chorych z posługą sakramentalną. Początek o g. 8.00.

Prosimy chorych zgłosić w zakrystii lub kancelarii do czwartku.

 

Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Świętej i Dzień Matki.

Kolekta na archidiecezję. Nabożeństwo majowe będzie już o g. 15.15 i poprowadzi je chór rodzinny.

 

Także za tydzień doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Odbędzie się pod hasłem Jestem w kościele. Osoby wybierające się na pielgrzymkę na rowerach mogą dołączyć do grupy z parafii w Kosztowach. Wyjazd o g. 7.00.

 

Do kupienia jest nowy numer Gościa Niedzielnego i czerwcowy już Mały Gość Niedzielny .

 

Dziękujemy parafianom, którzy w minionych dniach pracowali przy naszym kościele i probostwie.

 

Zbliża się Boże Ciało ( 30 maja ). Tegoroczna procesja pójdzie ulicą PCK od kościoła w stronę ronda z ul. Gagarina. Skręcimy w poprzecznicę PCK na wysokości domu ojców Saletynów i pójdziemy tamtędy na ul. Ziołową i tam zakończymy procesję.

Przy okazji dziękujemy rodzinom dzieci komunijnych za ufundowanie jednego z ołtarzy Bożego Ciała. Parafia zamówiła jeszcze dwa gotowe ołtarze i mamy komplet. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć swój dar materialny na zapłacenie tych dwóch ołtarzy.

 

Serdecznie zapraszamy dzieci naszej parafii wraz z rodzinami na piknik u św. Józefa z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się na ogrodzie naszego probostwa w dniu 30 maja ( Boże Ciało )

w godzinach od 14.00 do 18.00. W programie liczne zabawy, atrakcje dla dzieci i poczęstunek. Ofiary złożone podczas pikniku zostaną przeznaczone na zakup nagłośnienia i mikrofonów na przedstawienia naszej młodzieży i scholii parafialnej.

 

Teraz nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa. Śpiewamy pieśń na wystawienie.


UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTAPIENIA PAŃSKIEGO 12.05.2024

 

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO -  12.05.2024 r.

 

Dzisiaj Uroczystość I komunii świętej  w naszej parafii .

Kolekta na potrzeby naszego kościoła.

 

O g. 15.30  nabożeństwo majowe.

 

Dzieci komunijne przeżywać będą tzw. Biały Tydzień.

 

W poniedziałek 13 maja dzień fatimski. O g. 17.30 różaniec fatimski, po nim Msza św. w intencji Róż Różańcowych i czcicieli Matki Boskiej z naszej parafii, a po Mszy procesja fatimska. Prosimy przynieść świece z okapnikami.

 

Nabożeństwa majowe w naszej parafii : poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o g. 17.45, w środę i sobotę o g. 6.45, a w niedzielę o g. 15.30. Zapraszamy do udziału. Prosimy przynosić na nabożeństwa skarbce.

 

 W czwartek  od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

Także w czwartek 16 maja od g. 8.00 – 12.00 w Remizie OSP Kosztowy odbędzie się Akcja Honorowego Krwiodastwa.   Zapraszamy zdrowych mieszkańców Krasów w wieku od 18 – 65 lat do honorowego oddania krwi . Liczymy na poparcie i wzięcie udziału w tym pięknym i szczytnym celu.

 

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość  Zesłania Ducha Świętego. Kolekta specjalna będzie zebrana na termomodernizację probostwa.

O g. 16.45 nasza parafialna schola dorosłych Gloria zaprasza na nabożeństwo z modlitwą o dary Ducha Świętego. Nie będzie nabożeństwa o g. 15.30.

 

W czwartek 23 maja dzieci komunijne będą pielgrzymowały do Częstochowy i Leśniowa .

Jest kilka wolnych miejsc w autokarach. Chętnych parafian na pielgrzymkowy wyjazd prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Koszt 50 złotych.

 

Rybnicka Telewizja TVT chce nakręcić serię filmów prezentujących parafie naszej archidiecezji, które w przyszłym 2025 roku będą miały jubileusz 100 lecia powstania. Wśród tych parafii są też Krasowy. W związku z tym prosimy o kontakt osoby, które dysponują zdjęciami dotyczącymi historii naszej parafii, różnych grup parafialnych które działały w Krasowach  czy innych wydarzeń z życia naszej parafii. Liczymy ,że uda się przez to nakręcić materiał filmowy o naszej rodzinie parafialnej.

 

Do kupienia  jest nowy  numer Gościa Niedzielnego  i Małego Gościa Niedzielnego

 

Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 26 maja pod hasłem Jestem w kościele.

 

Dziękujemy  parafianom, którzy w minionych dniach pracowali przy naszym kościele i probostwie.  

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Józefa Krasowy, siedziba: 41-409 Mysłowice, PCK 209.