10

11

12

14

18

Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu

 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

26.03.2023

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Kto wierzy w Jezusa, nie umrze na wieki, bo On jest zmartwychwstaniem i życiem wiecznym! Ojciec wskrzesił Jezusa z martwych i nasze ciała również wskrzesi z martwych, mocą mieszkającego w nas swego Ducha. Wszechmogący Bóg ożywia umarłych i to, czego nie ma, powołuje do istnienia. Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych, dla Niego bowiem wszyscy są żyjącymi. Dla Niego nie ma umarłych.

 

Kolekta dzisiejsza jak i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze Gorzkie Żalę z kazaniem pasyjnym o godz.15.30. O 20.30 Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.oo

 

W dzisiejszą niedzielę o godzinie 17⁰⁰ w naszej parafii odbędzie się przedstawienie pt: 'Zaufaj Jezusowi'. Chciejmy razem z bohaterami przedstawienia zatrzymać się i zachwycić ilością i pięknem bożych darów. Zaprasza krasowska młodzież.

 

Odwiedziny chorych z Komunią Świętą w sobotę 1 kwietnia o godz. 8.oo

 

Aby się dobrze przygotować do Sakramentu Pokuty i Pojednania, przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego, zapraszamy w najbliższą sobotę 1 kwietnia o godz. 18.oo na „Wieczór Pokuty”, w czasie którego będzie okazja do skorzystania ze spowiedzi świętej, ale również prowadzony będzie rachunek sumienia, który pomoże nam lepiej poznać nasze wnętrze. „Wieczór Pokuty” ubogacą wielkopostne pieśni w wykonaniu Parafialnej Scholi. Serdecznie zapraszamy.

 

Od poniedziałku do soboty w zakrystii i kancelarii będzie prowadzona zbiórka resztek świec i zniczy do produkcji świec okopowych dla Ukrainy.

 

Parafia pw. św. Jacka w Mysłowicach - Morgach zaprasza do kościoła na przedstawienie teatralne pt. „Męka Pańska w Teatrze Cieni”. Spektakl zostanie wystawiony w Niedzielę Palmową 2. 04. 2023 r. o godz. 21.00. Wstęp wolny!

 

Rada Dzielnicy Krasowy w imieniu Proboszcza ukraińskiej parafii w Chyrowie zwraca się z prośbą o wsparcie w zakupie art. spożywczo-przemysłowych, które pozwolą zapewnić posiłki najbardziej potrzebującym. Zakupione artykuły prosimy dostarczyć do szkoły podstawowej w Krasowach w godz. jej otwarcia do piątku 31 marca.

 

W zakrystii można nabyć w ramach akcji Caritas - paschaliki - czyli świece wielkanocne, symbol Zmartwychwstałego Chrystusa.

 

W ramach organizowanych w okresie Wielkiego Postu pielgrzymek do czterdziestu kościołów stacyjnych sąsiednich dekanatów w najbliższą środę o godz. 7.30 pielgrzymi przybędą także do naszego kościoła – zapraszamy

 

W cenie 14.oo zł do nabycia również Gość Extra nt. Świadkowie Męki Pańskiej

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- Dlaczego otruto ks. Blachnickiego? – okoliczności śmierci Ojca Franciszka i co dalej z  beatyfikacją.

- Odrywanie plastra od rany o niemieckiej Drodze Synodalnej i garstce broniących  nauczania Kościoła

- To my uczymy maszyny – analiza szans i zagrożeN, jakie niesie ze sobą szybki rozwój  sztucznej inteligencji.


IV Niedziela Wielkiego Postu

IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

 

19.03.2023

Wprowadzenie do liturgii :

 

Słowo Boże budzi nas ze snu niewiary i rodzi wiarę w Jezusa Chrystusa, jedynego zbawiciela świata. On jest światłością świata, kto idzie za Nim, ma światło życia i ujrzy Królestwo Boże. Cały świat leży w ciemności i mocy złego ducha. Jezus przyszedł na świat, aby dać świadectwo prawdzie, kto jest z prawdy, słucha Jego głosu i żyje Jego nauką. Byliśmy ciemnością, lecz teraz jesteśmy światłością w Panu.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji szczególnie na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego a w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Marcina Sitka - saletyna, ze wspólnoty księży saletynów w naszej parafii, który będzie głosił parafialne rekolekcje wielkopostne. Życzymy mu światła Ducha Świętego i wstawiennictwa św. Józefa naszego patrona aby słowo które będzie głosił zaowocowało przemianą naszych serc.

 

Plan rekolekcji: /19 – 22 marca /

 

Nauki ogólne w niedzielę podczas każdej Mszy św., w tygodniu o godz. 8.oo i 18.oo

 

Nauki stanowe:

- dla mężczyzn - w niedzielę o godz.17.oo

- dla kobiet - w poniedziałek o godz.19.oo

- dla młodzieży szkół średnich, studentów i przygotowujących się do bierzmowania

we wtorek o godz. 19.oo

 

Po naukach jak i pół godziny przed każdą Mszą św. okazja do Spowiedzi św.

 

Rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej w poniedziałek, wtorek i środę

 

- Klasy V, VI, VII i VIII w poniedziałek i wtorek o godz. 9.15

- Klasy I, II, III i IV w poniedziałek i wtorek o godz. 11.oo

- Wszystkie klasy w środę o godz. 10.oo

 

W środę podczas Mszy świętych z okazji zakończenia rekolekcji złożymy rekolekcyjną ofiarę.

 

Odwiedziny chorych z Komunią Świętą w sobotę 1 kwietnia o godz. 8.oo

 

Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze Gorzkie Żalę z kazaniem pasyjnym o godz.15.30. O 20.30 Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.oo

 

Wielkopostny dzień skupienia świata akademickiego odbędzie się w wigilię Niedzieli Palmowej, tj. w sobotę 1 kwietnia od godz. 16.oo w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 17.

 

W przyszłą niedzielę 26 marca o godzinie 17⁰⁰ w naszej parafii odbędzie się przedstawienie pt: 'Zaufaj Jezusowi'. Chciejmy razem z bohaterami przedstawienia zatrzymać się i zachwycić ilością i pięknem bożych darów. Zaprasza krasowska młodzież.

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- Esbecy nie mogą decydować o świętości Jana Pawła II” – rozmowa na temat informacji  wytworzonych przez SB.

- Chodzi o człowieka” - o tym, dlaczego Kościół interesuje się sprawami społecznymi.

- Ostatnia deska ratunku – niezwykłe świadectwo benedyktynki, która przyszła na świat w  żydowskiej rodzinie, a Jezusa odkryła, gdy ratując się uklęknęła pod krzyżem.


III Niedziela Wielkiego Postu

III  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

 

12.03.2023

Wprowadzenie do liturgii :

 

Błogosławieni, którzy słysząc głos Pana, serc nie zatwardzają, ale nawracają się i wierzą Ewangelii. Ewangelia jest bowiem mocą Bożą zbawiającą każdego, kto wierzy, że jedynie w Chrystusie Jezusie jesteśmy uniewinnieni z wszystkich grzechów i mamy pokój z Bogiem na wieki. Chrystus jest naszym zmartwychwstaniem i życiem wiecznym. On jest źródłem wody żywej, wypływającej z wnętrza każdego, kto wierzy w Niego. Kto pije wodę życia, którą On nam daje, nie będzie już pragnął, bo ma w sobie życie wieczne.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła w przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji szczególnie na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze Gorzkie Żalę z kazaniem pasyjnym o godz.15.30. O 20.30 Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.oo

  • Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz.15.30

 

Przypominamy, że odprawiając pobożnie Drogę Krzyżową możemy uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

 

Dzieci, które pragną przystąpić do Pierwszej Komunii św. zapraszamy na spotkanie jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

 

Dom Dziecka w Tarnopolu oraz ubodzy ludzie ze wschodu Ukrainy serdecznie dziękują za paczki oraz pomoc materialną. W gablotkach znajduje się fotorelacja z przekazania paczek.

 

Wielkopostne Rekolekcje w naszej parafii odbędą się od przyszłej niedzieli a szkolne od 20 - 22 marca. Wygłosi je ks. Marcin Sitek - Saletyn

 

Wielkopostny dzień skupienia świata akademickiego odbędzie się w wigilię Niedzieli Palmowej, tj. w sobotę 1 kwietnia od godz. 16.oo w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 17.

 

W niedzielę 26 marca o godzinie 17⁰⁰ w naszej parafii odbędzie się przedstawienie pt: 'Zaufaj Jezusowi'. Chciejmy razem z bohaterami przedstawienia zatrzymać się i zachwycić ilością i pięknem bożych darów. Zaprasza krasowska młodzież.

 

Odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian w sobotę 1 kwietnia od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa w Mysłowicach rozpocznie się 24 marca 2023 r. o godz.20.00 Mszą św. w kościele na Bończyku. Do wyboru są 3 trasy. Więcej informacji na plakatach oraz stronie edk.org.pl oraz na facebooku EDK Myslowice.

 

Kultywując stare zwyczaje i tradycję wielkopostną, także w roku 2023, organizowana jest w okresie Wielkiego Postu pielgrzymka do czterdziestu kościołów stacyjnych sąsiednich dekanatów. Wśród wybranych kościołów stacyjnych jest też nasz kościół do którego pielgrzymi przybędą 29 marca o godz. 7.30 Szczegółowy plan odwiedzanych kościołów w gablotce

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- Ani żydzi, ani poganie. Samarytanie – o ludzie, który wielokrotnie pojawia się na kartach  Pisma Świętego.

- Bez wątpienia – radzić jak radzić wątpiącym.

- Zbliża się czas decyzji – analiz kolejnych etapów niemieckiej drogi synodalnej.


II Niedziela Wielkiego Postu

II  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

 

5.03.2023

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Zbawienie jest darem Boga. On nas zbawił nie z powodu naszych zasług i uczynków, ale z łaski, przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Taki był Jego plan zbawienia jeszcze przed założeniem świata, abyśmy zostali uratowani przez pojawienie się Jezusa Chrystusa, który zniszczył śmierć i objawił, że tylko wiara w Niego jest drogą do domu Ojca. Nikt nie może przyjść do Ojca inaczej jak tylko przez Syna Bożego, Jezusa Chrystusa.

 

Kolekta dzisiejsza jak i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze Gorzkie Żalę z kazaniem pasyjnym o godz.15.30. O 20.30 Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.oo

  • Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz.15.30

 

Przypominamy, że odprawiając pobożnie Drogę Krzyżową możemy uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

 

W dzisiejszą niedzielę przy drzwiach kościoła w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes czyli wspieranie polskich misjonarzy pracujących na misjach w realizacji ich projektów misyjnych.

 

Dzieci, które pragną przystąpić do Pierwszej Komunii św. zapraszamy wyjątkowo na spotkanie w przyszły poniedziałek czyli 13 marca po Mszy św. wieczornej

 

Zapraszamy na Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie (młodzieży i Domowego Kościoła), który odbędzie się 10.03 w naszym kościele. Msza św. o 18:00 oraz po niej Droga Krzyżowa przygotowana przez młodzież w formie pantomimy. O godz. 17.oo jest również Droga Krzyżowa.

 

W sobotę 11 marca przypada w naszej parafii Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po porannej Mszy św. a zakończy przed Mszą św. wieczorną

 

Wielkopostne Rekolekcje w naszej parafii odbędą się od 19 - 22 marca, szkolne od 20 - 22 marca

 

Księża Saletyni zapraszają członków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej i wszystkich pragnących poznać lub pogłębić duchowość Saletyńską na spotkanie we wtorek 7 marca o godzinie 16:00 w domu zakonnym Księży Misjonarzy przy ul. PCK 33.

 

Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa w Mysłowicach rozpocznie się 24 marca 2023 r. o godz.20.00 Mszą św. w kościele na Bończyku. Do wyboru są 3 trasy. Więcej informacji na plakatach oraz stronie edk.org.pl oraz na facebooku EDK Myslowice.

 

Kultywując stare zwyczaje i tradycję wielkopostną, także w roku 2023, organizowana jest w okresie Wielkiego Postu pielgrzymka do czterdziestu kościołów stacyjnych sąsiednich dekanatów. Wśród wybranych kościołów stacyjnych jest też nasz kościół do którego pielgrzymi przybędą 29 marca o godz. 7.30 Szczegółowy plan odwiedzanych kościołów w gablotce

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- Skaranie Boskie - czy Bóg za nasze złe postępowanie karze nas chorobami czy nieszczęściami.

- Amerykanie patrzą na Polskę – rozmowa z współtwórcą i szefem amerykańskiej organizacji pro- life „40 dni dla życia”.

- Uczmy się od Czechów - co wpłynęło na wysoki wynik dzietności u naszych południowych  sąsiadów.

 

Ofiary na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi można wpłacać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej nr rachunku 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062; tytuł wpłaty: „Pomoc Turcji i Syrii”


I Niedziela Wielkiego Postu

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

26.02.2023

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Pokarmem nowego stworzenia jest Słowo Pańskie, bo ciało na nic się nie przyda, ale Słowo Pańskie jest duchem i życiem. Mocą tego słowa, poddajemy się Bogu i przeciwstawiamy się diabłu, a on ucieka od nas, ponieważ Słowo Pańskie jest prawdą, a diabeł jest kłamcą i prawdy w nim nie ma. Utwierdzeni i zakorzenieni w Słowie Bożym, odnosimy zawsze zwycięstwo dzięki Chrystusowi, który nas umiłował.

 

Kolekta dzisiejsza jest jałmużną postną w przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszego kościoła. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze Gorzkie Żalę z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Józef Wieczorek, wikary z parafii św. Jacka na Morgach o godz.15.30.

O 20.30 Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.oo

  • Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz.15.30

 

Przypominamy, że odprawiając pobożnie Drogę Krzyżową możemy uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

 

W przyszłą niedzielę przy drzwiach kościoła w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes czyli wspieranie polskich misjonarzy pracujących na misjach w realizacji ich projektów misyjnych

 

Zapraszamy na Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie (młodzieży i Domowego Kościoła), który odbędzie się 10.03 w naszym kościele. Msza św. o 18:00 oraz po niej Droga Krzyżowa przygotowana przez młodzież w formie pantomimy.

 

Ofiary na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi można wpłacać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej nr rachunku 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062; tytuł wpłaty: „Pomoc Turcji i Syrii”

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- jak upomnieć i nie zgrzeszyć – uczynki miłosierdzia względem duszy

- czy jest się czego bać – o leczeniu zaburzeń psychicznych

- bez dachu nad głową – o sytuacji osób, które ocalały z trzęsienia ziemi


VII Niedziela Zwykła

VII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

19.02.2023

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Uczeń Jezusa postępuje tak jak On postępował. Jezus miłował wszystkich i umarł za wszystkich. My również miłujemy wszystkich, także nieprzyjaciół naszych, bo taka jest doskonałość, pokazana nam przez Ojca niebieskiego, który błogosławi nie tylko dobrych i sprawiedliwych, ale również złych i niesprawiedliwych. Nauczyliśmy się Chrystusa, a nie świata i oddajemy życie za braci, miłując do końca i bezwarunkowo.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii a w Środę Popielcową i w przyszłą niedzielę kolekta jest jałmużną postną. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze Nieszpory Niedzielne o godz.15.30, a o 20.30 na Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie

 

W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii członków zespołu 'TaRuta' z Ukrainy z Tarnopola, którzy pomagają dzieciom z sierocińca w Tarnopolu oraz ubogim ludziom ze wschodu. Zespół prosi o wsparcie ich w tym szczytnym celu. W związku z tym przygotowaliśmy paczki zawierające m.in. przybory szkolne, pieluchy, art. chemiczne, jedzenie lub słodycze. Dodatkowo sprzedawane płyty i pamiątki, a dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup niezbędnych rzeczy do domu dziecka. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

 

W najbliższą środę - Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu – czas pokuty i nawrócenia. Istotą tego okresu są słowa Chrystusa: ”Nawracajcie i wierzcie w Ewangelię”. Msze św. w tym dniu o godz. 7.oo, 16.30 i 18.oo. Przypominamy że w dniu tym obowiązuje post ścisły.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu na rozpoczęcie tego okresu w czwartek, piątek i sobotę po porannych mszach św. do godz. 10.oo i od godziny 15.00 do Mszy św. wieczornej.

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.oo

  • Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz.15.30

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- Cuda pod gruzami dramat Turcji i Syrii po trzęsieniu ziemi

- Przygnieceni smutkiem – czym naprawdę jest depresja.

- Pierwszy redaktor – w przededniu setnych urodzin „Gościa” - sylwetka pierwszego  redaktora naczelnego, ks. Teodora Kubiny.

 

Ofiary na pomoc poszkodowanym trzęsieniu ziemi można wpłacać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej nr rachunku 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062; tytuł wpłaty: „Pomoc Turcji i Syrii”

 


VI Niedziela Zwykła

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

12.02.2023

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Chrystus jest tajemnicą Boga, tajemnicą mądrości Bożej. Chrystus ukrzyżowany jest mocą Bożą i mądrością Bożą zbawiającą każdego, kto wierzy w Niego. W Nim odsłonięta została tajemnica wielkiego zamysłu Bożego, powziętego zanim świat powstał, aby przez Jego śmierć na krzyżu, doprowadzić nas do wiecznej chwały w Królestwie Niebieskim. Bóg posłał swojego Ducha do serc naszych, aby objawił te cudowne rzeczy tym, którzy Go kochają.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła a w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze Nieszpory Niedzielne o godz.15.30, a o 20.30 na Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie

 

14 lutego Msza św. w intencji naszych Parafian za wstawiennictwem św. Walentego o godz. 14.30 w Bieruniu Starym w kościółku św. Walentego – zapraszamy.

 

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii zespół 'TaRuta' z Ukrainy z Tarnopola, którzy pomagają dzieciom z sierocińca w Tarnopolu oraz ubogim ludziom ze wschodu. Zespół prosi o wsparcie ich w tym szczytnym celu. W związku z tym można przygotować paczki zawierające m.in. przybory szkolne, pieluchy, art. chemiczne, jedzenie lub słodycze. Dodatkowo będą w tym dniu sprzedawane płyty i pamiątki, a dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup niezbędnych rzeczy do domu dziecka. Przygotowane paczki można składać do 19.02.2023r. w kancelarii parafialnej lub pozostawić na stopniach ołtarza. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

 

W odpowiedzi na apel księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. panie z Zespołu Charytatywnego przy drzwiach kościoła zbierają ofiary na rzecz poszkodowanych w wybuchu gazu w domu parafialnym kościoła Ewangelickiego w Szopienicach

 

Dnia 16 lutego od godz. 8.oo -16.oo w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosztowach przy ul. Górnośląskiej 60 odbędzie się Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Zdrowych i chętnych mieszkańców w wieku 18-65 lat zapraszamy do honorowego oddania krwi. Liczymy na poparcie i wzięcie udziału w tym pięknym i szczytnym celu.

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się szczególnym miejscem dla chorych

- jak rozmawiać z dziećmi, które chcą wypisać się z religii

- medytacja – sztuka dojrzałego życia

- relacja z pielgrzymki Papieża Franciszka w Kongu i Sudanie Południowym

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia

- wtorek - święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, bpa, patronów Europy


V Niedziela Zwykła

V NIEDZIELA ZWYKŁA

 

5.02.2023

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Jezus zawsze lituje się nad nami... On nas nigdy nie porzuci i nie opuści... On jest dobrym pasterzem, wielkim pasterzem owiec, który zmartwychwstał dla naszego usprawiedliwienia i zbawienia. W Nim mamy nową naturę, nowe życie i możemy wypełniać wolę Ojca, czyniąc wszelkie dobro, ponieważ jaki On jest, tacy i my jesteśmy na tym świecie. Jego łaska wystarcza.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji szczególnie utrzymanie i działalność domów rekolekcyjnych w przyszłą niedzielę na ogrzewanie naszego kościoła. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze Nieszpory Niedzielne o godz.15.30, a o 20.30 na Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie

 

Jutro w poniedziałek zapraszamy na Mszę św. wieczorną dzieci, które pragną przystąpić do Pierwszej Komunii św. – po Mszy św. spotkanie dla dzieci i ich rodziców

 

W dniu 19 lutego będziemy gościć w naszej parafii zespół 'TaRuta' z Ukrainy z Tarnopola, którzy pomagają dzieciom z sierocińca w Tarnopolu oraz ubogim ludziom ze wschodu. Zespół prosi o wsparcie ich w tym szczytnym celu. W związku z tym można przygotować paczki zawierające m.in. przybory szkolne, pieluchy, art. chemiczne, jedzenie lub słodycze. Dodatkowo będą w tym dniu sprzedawane płyty i pamiątki, a dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup niezbędnych rzeczy do domu dziecka. Przygotowane paczki można składać do 19.02.2023r. w kancelarii parafialnej lub pozostawić na stopniach ołtarza. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

 

Ojcowie jezuici w Mysłowicach prowadzą rekrutację do szkoły i przedszkola na nowy rok szkolny, w tym do oddziałów prowadzonych metodą Montessori. Zapraszają na Dzień Otwarty w czwartek 9 lutego, od godz. 16.00. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowe

 

W odpowiedzi na apel księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca w przyszłą niedzielę po Mszach św. panie z Zespołu Charytatywnego przy drzwiach kościoła przeprowadzą zbiórkę na rzecz poszkodowanych w wybuchu gazu w domu parafialnym kościoła Ewangelickiego w Szopienicach

 

W najbliższy czwartek księża naszego dekanatu mają w naszej parafii spotkanie formacyjne dlatego kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- wspólnotowe formy życia konsekrowanego

- chrześcijaństwo według Benedykta XVI

- sekrety długiego życia – w zakonie była 78 lat

- fantazja Ducha Świętego

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia

- poniedziałek - wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.

- piątek - wspomnienie św. Scholastyki, dz.

- sobota - wspomnienie NMP z Lourdes


IV Niedziela Zwykła

IV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

29.01.2023

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Mamy szukać Pana w pokorze serca, bo łaskawy jest Pan dla tych, którzy są cisi i łagodni... Żyjemy na tym upadłym świecie ukryci z Chrystusem w Bogu i nikogo się nie lękamy, bo Pan jest naszym mocarnym pasterzem, a Jego imię jest dla nas twierdzą warowną. Chlubimy się tylko w Panu, bo On stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem, i odkupieniem. W Nim mamy Pełnię Bożą.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii w przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji szczególnie utrzymanie i działalność domów rekolekcyjnych. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

W dzisiejszą niedzielę nie będzie nieszporów, natomiast po Mszy Św. o godz. 16.00. serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie, które poprowadzi nasza parafialna Schola. To już ostatnia okazja, aby przez śpiewanie kolęd oddać hołd Nowonarodzonemu. O 20.30 Różaniec

 

Młodzież, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy jutro w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.oo a po Mszy św. - spotkanie.

 

W czwartek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – w tym dniu poświęcenie gromnic, Msze św. o godz. 7.oo i 18.oo. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

 

W piątek we wspomnienie św Błażeja podczas Mszy św. udzielane jest specjalne błogosławieństwo św. Błażeja

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- sakrament ratunkowy – spowiedź łaską której nie pojmujemy

- w cieniu proroctwa Symeona – a Twoją duszę przeszyje miecz boleści

- między skałą a lilią – jak być wierzącym mężczyzną XXI wieku

- odporność a dieta – czy dobrze zbilansowana dieta może być podstawą profilaktyki i  budowania odporności na choroby wirusowe

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia

- wtorek - wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.

- czwartek - święto Ofiarowania Pańskiego

- piątek – wspomnienie św. Błażeja – udzielane jest specjalne błogosławieństwo


III Niedziela Zwykła

III NIEDZIELA ZWYKŁA

 

22.01.2023

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Jedna jest wiara i jeden Duch, dlatego wszyscy jesteśmy jedno w Chrystusie. Wierzymy w Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, naszego Pana i Zbawiciela. On umarł za grzechy nasze według Pism i dnia trzeciego został wskrzeszony według Pism. Wierząc w Niego, mamy Jego Ducha i jesteśmy jedno w Duchu. Kto zaś nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy i pozostaje poza Ciałem Chrystusa, którym jest Kościół Boży, filar i podpora prawdy.

 

Kolekta dzisiejsza jak i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze Nieszpory Kolędowe o godz.15.30, a o 20.30 na Różaniec

 

Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie jutro w poniedziałek, po wieczornej Mszy św.

 

Księża Misjonarze Saletyni zapraszają członków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej (ARS) i wszystkich pragnących poznać lub pogłębić duchowość Saletyńską na spotkanie we środę 25 stycznia o godzinie 16:00 w domu zakonnym Księży Misjonarzy przy ul. PCK 33.

 

W sobotę 28.01.2023 r. w Mysłowicach odbędą się obchody Tragedii Górnośląskiej. O godz. 8.30 rozpocznie się uroczystość na Cmentarzu Leśnym w Mysłowicach-Wesołej (organizatorem jest Ruch Autonomii Śląska), a o 9.30 przy pomniku ofiar obozu pracy na mysłowickiej Promenadzie przy ul. Powstańców (organizatorem jest Ślonsko Ferajna).

 

W niedzielę 29 stycznia nie będzie nieszporów, natomiast po Mszy Św. o godz. 16.00. serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie, które poprowadzi nasza parafialna Schola. To już ostatnia okazja, aby przez śpiewanie kolęd oddać hołd Nowonarodzonemu.

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- Życie z prędkością światła – rozmowa z postulatorem procesu beatyfikacyjnego  Heleny Kmieć

- problem kremacji – stanowisko kościoła w sprawie spopielania zwłok

- przemieniony, nawrócony, powołany – nawrócenie św. Pawła

- kara śmierci a świętość życia – nauczanie kościoła w kwestii kary śmierci

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia

- poniedziałek - wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dK

- środa - święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła

- czwartek - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

- sobota - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Józefa Krasowy, siedziba: 41-409 Mysłowice, PCK 209.