10

11

12

11

Ogłoszenia Parafialne

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU -18.02.24

 

Kolekta  dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za dar waszego serca Bóg zapłać.

 

Od dziś 3 kleryków naszego WŚSD w Katowicach w tym nasz kleryk Adam Zając rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich modlitwie naszych parafian.

 

W czwartek  od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

 W piątek o g. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Można przynosić do zakrystii lub kancelarii  zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się w czasie Drogi Krzyżowej.

Kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu.

 

 W sobotę 24 lutego w naszym kościele  nasz parafianin  kleryk Adam Zając z rąk ks. Bpa Grzegorza Olszowskiego przyjmie święcenia diakonatu czyli I stopień święceń.

O g. 9.30 różaniec, a po nim  o g. 10.00 uroczysta Msza św. z udzieleniem świeceń. Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu.

 

 W niedziele o g. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kazanie pasyjne będzie na końcu Gorzkich Żali. Uczestników Mszy św. o g. 16.00 prosimy o przyjście trochę wcześniej, by wysłuchać kazania pasyjnego.

 

Kolekta za tydzień na potrzeby naszego kościoła parafialnego.

 

Dzień otwarty w Publicznej Szkole Jezuitów w Mysłowicach na ul. Powstańców 19 odbędzie się  w czwartek 22 lutego od g.16.00 do g.19.00. Wszystkich zainteresowanych nauką w naszej szkole zapraszamy do udziału. Otwieramy dwie klasy pierwsze: jedną w trybie zwyczajnym, drugą z elementami wychowania metodą Montessori. Nauka jest bezpłatna. Oferujemy małe klasy, bezpieczeństwo, rzetelną naukę i wychowanie oparte na wartościach chrześcijańskich. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

Przypominamy  o opłatach cmentarnych za miejsca grobowe oraz wywóz śmieci z cmentarza i korzystanie z wody.

 

Dziękujemy  za parce wykonane w minionym tygodniu przy naszym kościele.

 

 Po raz pierwszy będą w naszej diecezji w Katowicach wielkopostne kościoły stacyjne. Liturgia stacyjna nawiązuje do pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy papież odwiedzał w Rzymie poszczególne kościoły i celebrował tam Msze św. Każdego dnia Wielkiego Postu (z wyłączeniem niedziel i Wielkiego Tygodnia) pielgrzymi odwiedzający kościoły stacyjne będą mogli zbierać pieczątki do specjalnie przygotowanych paszportów. Paszporty będą w kościołach stacyjnych. Z nadesłanych paszportów będzie rozlosowana nagroda: pielgrzymka dla 2 osób do Włoch ze zwiedzaniem Rzymu. Szczegóły na plakacie.

 

Do kupienia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Gość Ekstra w cenie 14 zł. poświęcony w całości sprawom Wielkiego Postu. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

W gablotce wywieszony jest szczegółowy plan rekolekcji w 2024 roku w domach rekolekcyjnych w Kokoszycach i Brennej. Zachęcamy parafian  do udziału w takich rekolekcjach.

 

 Dziękujemy Wam za piękny i żywy udział w niedzielnej Mszy świętej.  Życzymy dobrego przeżycia Wielkiego Postu.


VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

Przeżywamy dziś Światowy Dzień Chorego.

 

Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

Kolekta   - specjalna - inwestycyjna  - na termomodernizację naszego probostwa.

 

 Od dziś także tzw. 40 – godzinne nabożeństwo. Polega ono na Adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową jako wynagrodzenie za grzechy zwłaszcza popełnione w karnawale.

 Dzisiaj  adoracja od 12.45 do 16.00, w poniedziałek i wtorek adoracja od g. 7.30 do 18.00.

Wstąpmy do naszego kościoła choć na chwilę modlitwy. Dorze by było, gdyby cały czas ktoś był obecny w kościele.

 

Dzisiaj o g. 15.30   odmówimy różaniec za wstawiennictwem MB Lurdzkiej za naszych chorych parafian, za naszą parafię i o pokój na świecie.

 

 Najbliższa środa to ŚRODA POPIELCOWA.  Podczas Mszy świętych o g. 7.00, 16.30 i 18.00 będzie obrzęd posypania głów popiołem na znak rozpoczętej pokuty wielkopostnej. Obowiązuje w tym dniu post ścisły tzn ilościowy i jakościowy. Kolekta jako jałmużna postna. Przed kościołem po Mszach św. na prośbę ks. Arcybiskupa  zespół Charytatywny zbierze ofiary na pomoc Ukrainie.

 

 W piątki o g. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Można przynosić do zakrystii lub kancelarii  zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się w czasie Drogi Krzyżowej.

Kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu.

 

Kolekta za tydzień w I Niedzielę Wielkiego Postu  - kolekta jako jałmużna postna.

 

 W niedziele Wielkiego Postu o g. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W tym roku kaznodzieją pasyjnym będzie Diakon Stały – Sławomir Warzecha– posługujący na co dzień w Brzęczkowicach. Kazanie pasyjne będzie na końcu Gorzkich Żali. Uczestników Mszy św. o g. 16.00 prosimy o przyjście trochę wcześniej, by wysłuchać kazania pasyjnego.

 

Przypominamy, że zarezerwowane intencje mszalne należy podawać z co najmniej

2 tygodniowym wyprzedzeniem.

 

Dziękujemy naszym Panom za parce wykonane w minionym tygodniu w zakrystii kościoła, w salkach i na probostwie.

 

Do kupienia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Gość Ekstra w cenie 14 zł. poświęcony w całości sprawom Wielkiego Postu.

 

Dziękujemy Wam za udział w niedzielnej Mszy świętej.  Życzymy miłego świętowania niedzieli i dobrego nowego tygodnia.

 


V NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA - 4.02.24

 

 

 

 

 

Trwają ferie zimowe. Kolekta dzisiejszej 5 niedzieli zwykłej przeznaczona jest na naszą parafię. Za Waszą ofiarność mówimy Wam Bóg zapłać.  

 

Dzisiaj  w miejsce kazania po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego oraz wspólna modlitwa.

 

O g. 15.30  zapraszamy na  nieszpory niedzielne .

 

W czwartek  od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

Dziękujemy naszym parafianom   prace wykonane  w kościele przy sprzątaniu dekoracji świątecznej oraz paniom za posprzątanie kościoła  . Serdeczne Bóg zapłać.   

 

 8 lutego od g. 8.00 – 12.00 w Remizie OSP Kosztowy odbędzie się Akcja Honorowego Krwiodawstwa . Organizatorzy zapraszają zdrowych i chętnych mieszkańców Krasów w wieku od 18 do 65 lat .  

 

W sobotę 10 lutego miesięczny objazd chorych przez kapłana z posługą sakramentalną.

Proszę chorych zgłosić w zakrystii lub kancelarii do piątku.

 

Z tyłu kościoła do kupienia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.  

 

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Światowy Dzień Chorego. O g. 12.00 odprawimy Mszę św. za naszych chorych parafian. Zapraszamy na nią rodziny chorych szczególnie tych, którzy do swoich domów zapraszają co miesiąc księdza z posługą sakramentalną i nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej co niedzielę. O g. 15.30 odmówimy różaniec między innymi  za naszych chorych parafian za wstawiennictwem

 MB z Lourdes.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy też tzw. 40 – godzinne nabożeństwo. Polega ono na  Adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową jako wynagrodzenie za grzechy zwłaszcza popełnione w karnawale.

W niedzielę adoracja od 12.45 do 16.00, w poniedziałek i wtorek adoracja od g. 7.30 do 18.00.

 

Również za tydzień w niedzielę 11 lutego w sanktuarium św. Walentego w   Bieruniu zostanie odprawiona o g. 14.30 Msza św. w intencji mieszkańców  Lędzin i Krasów.  

 

Kolekta za tydzień  - specjalna - inwestycyjna  - na termomodernizację naszego probostwa.

 

W czasie trwających ferii zimowych kancelaria parafialna czynna będzie

w poniedziałek  od 7.30 do 8.30 i w piątek od 18.30 do 19.30.

 

Teraz nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego oraz wspólna modlitwa. Śpiewamy pieśń na wystawienie.

 


IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.01.2024

 

 

 

Dzisiejsza IV niedziela zwykła przypada w trwającym czasie ferii zimowych.  Kolekta na  nasz parafialny kościół. Za każdą ofiarę dziękujemy.

 

 O g. 15.30  zapraszamy na różaniec w intencji naszej parafii, ojczyzny i o pokój na świecie.

 

Posiedzenie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 29 stycznia o g. 18.30 na probostwie.

 

W środę po Mszy porannej będziemy rozbierali naszą stajenkę. Chętnych zapraszamy do pomocy.

 

W tym tygodniu przypadnie I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej.

 

W czwartek  od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

Na zakończenie adoracji modlitwa za papieża, biskupów i kapłanów, naszych kleryków

i o nowe powołania.

 

W piątek 2 lutego obchodzimy Święto ofiarowania Pańskiego zwane w tradycji ludowej Świętem MB Gromnicznej. O g. 6.30 nabożeństwo do NSPJ .W czasie Mszy św. o g. 7.00

 i 18.00 poświecenie gromnic.

Jest to także jak słyszeliśmy już dzisiaj Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta na zakony kontemplacyjne.

 

W sobotę 3 lutego  wspomnienie św. Błażeja – patrona chorób gardła .

O g. 6.45 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.  Po Mszy porannej będzie można przyjąć specjalne błogosławieństwo św. Błażeja  – tzw. błażejkowanie.

 

 Przypominamy z początkiem nowego roku o opłatach cmentarnych za miejsca grobowe oraz wywóz śmieci z cmentarza i korzystanie z wody.

 

 W naszej parafii działa Poradnia Życia Rodzinnego. Zapraszamy do niej rodziny przeżywające trudności i kryzysy oraz narzeczonych. Terminy  i godziny otwarcia  w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.

 

 Z tyłu kościoła do kupienia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa niedzielnego na miesiąc luty dla dzieci i młodzieży.

 

W czasie ferii zimowych kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek

od 7.30 do 8.30 i w piątek od 18.30 do 19.30.

 

 

Dziękujemy Wam za udział w niedzielnej Mszy św.. Życzymy dobrej niedzieli, a wyjeżdżającym na ferie zimowe udanego i bezpiecznego wypoczynku.


III NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.01.2024

 

 

 

 

Dzisiejsza III niedziela zwykła przypada w trwającym Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan.  Kolekta na archidiecezję.

 

Dzisiaj oprawę liturgii  ubogacają  śpiewem goście z Ukrainy.

 

O g. 15.30 nieszpory kolędowe z udziałem naszego chóru parafialnego Cecylia. Podczas nieszporów będziemy się  modlić o jedność chrześcijan i w intencji babć i dziadków z okazji ich święta.

 

W czwartek od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

W piątek 26 stycznia swoje urodziny będzie obchodził nasz arcybiskup Adrian Galbas.

Pamiętajmy o nim w modlitwie.

 

Zachęcamy do  włączenia się w działalność naszych grup parafialnych. Szczegóły w gablotkach.

 

W naszej krasowskiej Szkole Podstawowej w czwartek o g. 17.00 Wieczornica. Szkoła zaprasza chętnych do udziału. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

Dziękujemy tym rodzinom naszej parafii, które zaprosiły księdza do swego domu z błogosławieństwem kolędowym za wspólną modlitwę , chwile rozmowy, miłe przyjęcie, poczęstunki i złożone ofiary.  Dziękujemy też za udział we Mszach św. za mieszkańców poszczególnych ulic.  Bóg zapłać.

 

Przypominamy z początkiem nowego roku o opłatach cmentarnych za miejsca grobowe oraz wywóz śmieci z cmentarza i korzystanie z wody.

 

Spotkanie formacyjne dla pracowników służby zdrowia odbędzie się w środę 24 stycznia w kościele Mariackim w Katowicach.

 

Warsztaty ,, Opowieść o życiu z nastolatkiem,, odbędą się 3 lutego w godz. 10.00 – 14.00

 u Ojców Dominikanów w Katowicach.  Zapisy przez internet.

 

 Z tyłu kościoła do kupienia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa niedzielnego na miesiąc luty dla dzieci i młodzieży.

 

Posiedzenie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 29 stycznia o g. 18.30 na probostwie.

 

 

 Dziękujemy Wam za wspólnie przeżytą Eucharystię. Niech Pan Bóg ma Was w swej opiece i bezpiecznie prowadzi drogami nowego tygodnia.


II NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.01.2024

 

 

Kolekta dzisiejsza  na zapłacenie  rachunków z kościoła i probostwa  za gaz , prąd i wodę.   Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

Dziś po dopołudniowych Mszach św. jest możliwość pośpiewania kolęd z przybyłymi  do nas grającymi na instrumentach ministrantami z Katowic z os. Witosa, gdzie poprzednio pracował nasz ksiądz Przemysław.

 

W poniedziałek 15 stycznia zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie.

 

 W czwartek od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

 W  najbliższy III piątek miesiąca od g. 17.45 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

 W najbliższą sobotę 20 stycznia miesięczny objazd chorych z posługą sakramentalną.

 Początek o g. 8.00. Prosimy chorych zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

W przyszłą niedzielę 21 stycznia oprawę Mszy św. ubogacą śpiewem goście z Ukrainy.

 

Zapraszamy dzieci naszej parafii wraz z rodzicami na niedzielne msze św.

 o g. 10.00. Szczególnie zaproszenie to kierujemy do dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. Po Mszy św. dzieciom  przybliżymy Ewangelię .  

 

 Zachęcamy do  włączenia się w działalność naszych grup parafialnych. Szczegóły w gablotkach.

 

Przez cały 2024 rok istnieje możliwość udziału w rekolekcjach w naszych diecezjalnych domach rekolekcyjnych. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

Ojcowie Jezuici zapraszają seniorów na zajęcia do budynku starej szkoły w Krasowach.

Szczegółowe informacje w gablotce.

 

Dziękujemy naszym parafianom za włączenie się w akcje świąteczne : Paczuszka dla maluszka i Szlachetna paczka. Dziękujemy też paniom za posprzątanie naszego kościoła, a panom za prace wykonane na probostwie . Bóg zapłać wszystkim  za modlitwę w intencji naszej parafii i składane ofiary materialne w kościele i wpłacane na konto bankowe.

 

Przypominamy, że parafia na Wesołej 21 stycznia organizuje wyjazd na jasełka do Cieszyna. Koszt 80 zł. Zapisy w parafii Wesoła.

 

Od 18 do 25 stycznia będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

Z tyłu kościoła do kupienia nowy numer Gościa Niedzielnego.

 

 Życzymy Wszystkim uczestnikom niedzielnej Eucharystii miłego świętowania Dnia Pańskiego i udanego nowego tygodnia.


NIEDZIELA ŚW. RODZINY - 31.12.23

 

Dzisiaj kolekta na  potrzeby naszego kościoła. Za ofiary Bóg zapłać.

 

Zapraszamy na  g.15.30 nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne za mijający rok 2023.

 

W poniedziałek 1 stycznia rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2024. W tym dniu przypada Światowy Dzień Pokoju. Kto w tym dniu odśpiewa lub odmówi hymn Przybądź Duchu Stworzycielu może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami .Jest to święto nakazane. Msze w porządku niedzielnym. O g. 15.30 odmówimy różaniec za naszą parafię i o pokój na świecie.

 

Plan kolęd na zaproszenie rodzin  wywieszony jest w gablotkach i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Kolęda dodatkowa będzie 14 stycznia.

 

W czwartek od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

O g. 18.30 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

 

Nasz kleryk Adam Zając, chce przyjąć święcenia diakonatu 22 lutego 2024 roku. Kandydata polecamy modlitwie parafian. Jeśli, ktoś wie o czymś, co uniemożliwia przyjęcie diakonatu przez kleryka Adama zobowiązany jest bezzwłocznie poinformować o tym tutejszy urząd parafialny.

 

Zapraszamy serdecznie naszych Parafian do  udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie po raz kolejny ulicami Mysłowic 6 stycznia 2024r, w trzech różnych stron miasta.  Pragniemy śpiewem kolęd ogłosić całemu światu radosną Nowinę i oddać pokłon Nowonarodzonemu na mysłowickim Rynku. Zachęcamy wszystkich do symbolicznego podkreślenia wymowy Święta Epifanii, zakładając własnoręcznie wykonane korony  oraz elementy garderoby w kolorze jednego z trzech orszaków. Podobnie jak w roku ubiegłym, środki przeznaczone za zakup koron i śpiewników zostaną przekazane na cel charytatywny - Hospicjum Cordis w Katowicach. Szczegóły na plakacie w gablotce i na FB „Orszak Trzech Króli w Mysłowicach.”

 

Od 2024 roku Msze św. w tygodniu będą w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek

o g. 18.00 ( w I piątek o g. 7.00 i 18.00 ), w środę o g. 17.00, a soboty o g.7.00 i 17.00.

Niedziela bez zmian.

 

Od 2024 roku kancelaria parafialna będzie urzędować : w poniedziałek i piątek od

  1. 18.30 do 19.30, a w środę od g. 7.30 do g. 8.15.

 

We wtorki po Mszy św. o g. 18.00 odmówimy Litanię do św. Józefa naszego patrona, w środę po Mszy św. o g. 7.00 odmówimy Litanię do MB Nieustającej Pomocy, a w III piątek miesiąca o g. 17.45 odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

Od  przyszłej niedzieli 7 stycznia zapraszamy dzieci naszej parafii wraz z rodzicami na niedzielne msze św. o g. 10.00. Po Mszy św. dzieciom różni goście przybliżą dzieciom ewangelię. Dzieci dostaną obrazki z pytaniami, na które odpowiedzi dzieci przyniosą w kolejną niedzielą. Będą losowane nagrody.  Przez niedziele  2024 roku poprowadzi dzieci drogą Słowa Bożego miś.

 

W sobotę 13 stycznia zapraszamy o g. 17.45 na kolędowanie do naszego kościoła. Poprowadzi je nasza parafialna schola.

 

Życzymy Wszystkim parafianom i gościom dobrego, błogosławionego 2024 roku.


IV NIEDZIELA ADWENTU

 

 

Dziś Wigilia Bożego Narodzenia . Kolekta na potrzeby naszego kościoła . Za każdą ofiarę dziękujemy. Nie ma nieszporów i Mszy św. o g. 16.00. Obowiązuje wg polskiej tradycji post. Można jeszcze po Mszy św. przy kancelarii kupić poświęcone opłatki.

 

O g. 24.00 zapraszamy na Pasterkę w int. parafian. Kolekta na Fundusz Obrony Życia.

 

W pierwsze święto – Uroczystość Bożego Narodzenia -  Msze w porządku niedzielnym i uroczyste nieszpory o g. 15.30. Kolekta na naszą parafię.

 

W drugi dzień święteczny we wtorek 26 grudnia nie będzie nieszporów i Mszy św.

o g. 16.00. Nie jest to święto nakazane. Kolekta na WŚSD i KUL.

 

W środę św. św. Jana Apostoła.  Podczas Mszy św. o . 7.00  – poświęcenie wina.  

 

W czwartek 28.12.23  Święto  św. Młodzianków. O g. 9.00 Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem dzieci oraz podsumowaniem rorat i rozdaniem nagród.

 

Zwracamy uwagę, że w środę i piątek Msze św. o g. 7.00, a w czwartek o g.9.00 z racji trwającej kolędy.

 

 Dziękujemy za podarowane naszej parafii choinki. Wyrazy wdzięczności  naszym parafianom za wszelkie prace wykonane przy sprzątaniu kościoła, stawianiu stajenki ,dekorowaniu kościoła i probostwa na święta. . Dziękujemy też za wszelkie ofiary materialne i wsparcie modlitewne i udział w Roratach.  Serdeczne Bóg zapłać.  

 

Plan kolęd na zaproszenie rodzin wywieszony jest w gablotkach i zamieszczony na stronie internetowej parafii. W tygodniu kolędę zaczynamy o g. 15.00. Ofiary z kolędy zostaną przeznaczone na termomodernizację probostwa.

 

Czytajmy prasę katolicką . Polecamy świąteczno – noworoczny podwójny 100 stronicowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 15 zł.   oraz  Gościa Historia w cenie 12 zł. , a także  Małego Gościa Niedzielnego na styczeń dla dzieci i młodzieży w cenie 7 zł..

 

 Przypominamy o Mszach z błogosławieństwem na rok 2024  mieszkańców poszczególnych ulic – informacje  gablotkach i na stronie internetowej parafii.

 

Od 2024 roku zapraszamy dzieci naszej parafii wraz z rodzicami na niedzielne msze św.

o g. 10.00. Po Mszy św. dzieciom różni goście przybliżą dzieciom ewangelię. Dzieci dostaną obrazki z pytaniami, na które odpowiedzi dzieci przyniosą w kolejną niedzielą. Będą losowane nagrody.  Przez niedziele  2024 roku poprowadzi dzieci drogą Słowa Bożego miś.

 

Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny i Sylwester. Usłyszymy roczne sprawozdanie z życia naszej parafii.  Kolekta na nasz kościół. O g.15.30 nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne za mijający rok 2023.

 

Naszym parafianom i gościom życzymy radosnego spotkania ze Zbawicielem, który przynosi miłość, radość i nadzieję. Życzymy też spokojnych, zdrowych i błogosławionych Świąt.


III NIEDZIELA ADWENTU - LETARE

 

 

 

Kolekta na potrzeby naszej parafii – szczególnie na zapłacenie rachunku za ogrzewani

Za każdą ofiarę dziękujemy.

 

W czasie wizyt duszpasterskich ( kolęd ) nie ma w niedzielę nieszporów. Dzieci Maryi i ministranci zapraszają dziś na przedstawienie jasełkowe pt. Święci też żyli na Ziemi. o g.17.00.  

 

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach, które są odprawiane : poniedziałek, środa, czwartek i piątek o g.18.00, a we wtorek o g. 7.00.  

 

Młodzież, która chce przystąpić do bierzmowania zapraszamy na miesięczną Mszę św. w poniedziałek 19 grudnia o g. 18.00. Po Mszy spotkania w grupach.

 

W czwartek od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja  do przedświątecznej spowiedzi dla dzieci szkolnych w czwartek od 16.30 do 18.00.

Po Mszy wieczornej ok. 18.45 prosimy chętnych o pomoc przy stawianiu w kościele stajenki.

 

Okazja do spowiedzi przed świętami w tygodniu 30 minut przed Mszą św., a także dotykowo dla dorosłych i młodzieży   w piątek 22 grudnia od g.16.30 – 18.00.

W sobotę 23 grudnia spowiedź od 8.00 – 10.00 i od 15.30 – 17.00.  

Nie spowiadamy w czasie Mszy świętej ani w tygodniu ani w niedzielę.

 Spowiedź w ramach mysłowickiej nocy konfesjonałów  we wtorek 19 grudnia

w Kosztowach :  od 20.00 do 24.00  i w środę 20 grudnia na Bończyku od 20.00 do 24.00.

 

Dziękujemy naszym parafianom za wszelkie prace wykonane przy kościele i w jego wnętrzu oraz na probostwie. Dziękujemy tez za wszelkie ofiary materialne.  Serdeczne Bóg zapłać.   

 

Plan kolęd na zaproszenie rodzin i Mszy za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii  wywieszony jest w gablotkach i zamieszczony na stronie internetowej parafii.  

Ofiary z kolędy zostaną przeznaczone na termomodernizację probostwa.

 

Czytajmy prasę katolicką . Polecamy Gościa Niedzielnego   oraz  Gościa Historia w cenie

 12 zł., a także  Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży.

 

Obok kancelarii  można  kupić  poświęcone opłatki i świece Caritas na stół wigilijny jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. 

 

Można jeszcze w kancelarii parafialnej zamawiać intencje mszalne na rok 2024.

 

W przyszłą niedzielę 24 grudnia przypadnie Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie nieszporów i Mszy św. o g. 16.00.  Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasz  kościół.  Tradycyjnie obowiązuje w tym dniu post.  

 

Przypominamy o możliwości uczestniczenia w akcjach Paczuszka dla maluszka i Świąteczna paczka.  Szczegóły na plakatach w gablotkach.

 

Dziękujemy  za  piękny  i  żywy  udział  w  niedzielnej Eucharystii i  życzymy dobrego  nowego  tygodnia.


II NIEDZIELA ADWENTU - 10.12.23

 

 

 

Kolekta na potrzeby naszej  parafii.  Za każdą ofiarę mówimy Bóg zapł

 

Przy wyjściu z kościoła zbiórka przeprowadzona przez Zespół Charytatywny na Fundusz -Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

W czasie wizyt duszpasterskich ( kolęd ) nie ma w niedzielę nieszporów.

 

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach, które są odprawiane : poniedziałek, środa, czwartek i piątek o g.18.00, a we wtorek o g. 7.00. Przynieśmy z sobą na roraty lampiony – symbol adwentu.

 

 W czwartek od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu  i okazja  do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

 

 Plan kolęd na zaproszenie rodzin i Mszy za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii  wywieszony jest w gablotkach i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Prosimy o nieprzegrzewanie domów i cierpliwe oczekiwanie na przybycie kolędy.

Ofiary z kolędy zostaną przeznaczone na termomodernizację probostwa.

 

 Przedświąteczne odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną będą 15 grudnia w piątek. Zgłośmy ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

Dziękujemy naszym parafianom za wszelkie prace wykonane przy kościele i w jego wnętrzu oraz na probostwie, a także przy odśnieżaniu. Serdeczne Bóg zapłać.   

 

Dzieci Maryi i ministranci zapraszają na przedstawienie jasełkowe pt. Święci też żyli na Ziemi. Przedstawienie w piątek 15.12 o g. 18.45, w sobotę 16.12 o g. 18.00 i w niedzielę 17.12 o g.17.00. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

Czytajmy prasę katolicką . Polecamy Gościa Niedzielnego za 10 zł. oraz  Gościa Historia w cenie 12 zł., a także  Małego Gościa Niedzielnego w cenie 7 zł. – szczególnie dla dzieci, które chodzą na roraty .

 

Obok kancelarii  można kupić w każdą niedzielę Adwentu  poświęcone opłatki i świece Caritas na stół wigilijny jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. 

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasz parafialny kościół.  

 

Przedświąteczne odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną będą 15 grudnia w piątek. Zgłośmy ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej najpóźniej do środy.

 

 Przypominamy o możliwości uczestniczenia w akcjach Paczuszka dla maluszka i Świąteczna paczka.  Szczegóły na plakatach w gablotkach.

 

W dalszym ciągu poszukujemy osoby ( osób ), które podjęłyby funkcję kościelnego. 

Dziękujemy za udział w niedzielnej Eucharystii i życzymy dobrego i owocnego wykorzystania Adwentu .

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Józefa Krasowy, siedziba: 41-409 Mysłowice, PCK 209.