Chór parafialny

 

Chór św. Cecylii działa w naszej parafii nieprzerwanie od 1980 roku.

Dyrygentem chóru jest Sonia Pniok-Woźniak, a akompaniatorem jest organista Mateusz Ślosorz.

 

 

Dlaczego akurat Cecylia jest patronką chóru?

 

W 1980 roku zebrała się grupa miłośników śpiewu chóralnego  (spora, bo licząca 45 osób) pod kierownictwem Józefa Drobca i pierwszy raz wystąpiła podczas Mszy Świętej ku czci św. Cecylii, której wspomnienie liturgiczne przypada na 22 listopada. Stąd grupa obrała Cecylię na patronkę. Ponadto św. Cecylia jest patronką muzyków, organistów, zespołów muzycznych, jak również samych chórzystów.

 

Obecnie chór św. Cecylii uświetnia swoim śpiewem wiele uroczystości kościelnych w ciągu roku, ale także śpiewa na ślubach, jubileuszach i pogrzebach na zamówienie. Chórzyści chętnie biorą udział w koncertach kolęd oraz koncertach pieśni maryjnych.

 

Członkowie chóru chętnie przyjmą do swojego grona każdego, kto ma ochotę swoim głosem zasilić szeregi grupy zgodnie z powiedzeniem: „Kto śpiewa – dwa razy się modli”. 

 

 

 

Spotkania w każdy piątek o 18:30 oraz w niedzielę o 11:00 w salkach.

 

Opiekun: ks. Proboszcz Józef Panek 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Józefa Krasowy, siedziba: 41-409 Mysłowice, PCK 209.