16

18

17

Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu

II Niedziela Wielkiego Postu

 

1.03.2021

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Bóg jest z nami, jest po naszej stronie - czyż to nie wystarcza, choćby cały świat był przeciwko nam? Bóg wydał za nas wszystkich własnego Syna i w Nim dał nam więcej niż wszystko, bo oko nie widziało, ucho nie słyszało i serce nie wie, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. W Chrystusie jesteśmy umiłowani i wywyższeni ponad wszelkie zrozumienie. W Nim Bóg niczego nam nie odmawia, bo ze względu na Niego sam nas uniewinnił i nie ma już żadnego potępienia dla wybrańców Bożych. Ojciec zawsze nas wysłuchuje, gdyż Chrystus wstawia się za nami.

 

Kolekta dzisiejsza jak i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.oo

  • Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz.15.15

Przypominamy, że odprawiając pobożnie Drogę Krzyżową możemy uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

 

Rekolekcje parafialne w tym roku z racji na okres pandemii odbędziemy w okresie jesiennym a obecnie zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych poprzez różne media np. w TVP 3 :

-Rekolekcje dla dzieci 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 9:30,

-Rekolekcje dla młodzieży 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 12:30,

-Rekolekcje dla dorosłych 26-28 marca (piątek-niedziela), godz. 20:30,

szczegóły na plakatach w gablotce

 

Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców jutro w poniedziałek 1 marca po wieczornej Mszy św.

 

Młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszły poniedziałek 8 marca po wieczornej Mszy św.

 

W dzisiejszą niedzielę przy drzwiach kościoła w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes czyli wspieranie polskich misjonarzy w realizacji ich misji

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- druga część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim

- o pomocy kościoła dla niepłodnych małżeństw

- o bardzo ciekawym programie ascetycznym dla mężczyzn


I Niedziela Wielkiego Postu

I Niedziela Wielkiego Postu

 

21.02.2021

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Musimy narodzić się na nowo z wody i z Ducha. Musimy też zostać ochrzczeni Duchem Świętym i mocą. W Duchu Świętym nadeszło Królestwo Boże w mocy i prawdzie. Kto porzuci grzechy i uwierzy w dobrą nowinę, staje się prawdziwie wolnym uczestnikiem Królestwa Chrystusowego. Ewangelia Boża o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym to jedyny ratunek dla upadłego i zgubionego świata. Chrystus doznał cierpień i zapłacił za wszystkie grzechy. Jedyny prawy i sprawiedliwy, cierpiał za winnych i nieprawych - tak pojednał nas z Bogiem na wieki.

 

Kolekta dzisiejsza jest jałmużną postną a w przyszłą niedzielę kolekta cele parafialne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Niedziela dzisiejsza jest Niedzielą Trzeźwości, dlatego w naszych rozważaniach chcemy wynagrodzić Bogu za grzechy pijaństwa i wyprosić potrzebującym łaskę wydostania się z tego nałogu.

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.oo

  • Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz.15.15

Przypominamy, że odprawiając pobożnie Drogę Krzyżową możemy uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

 

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania które miało odbyć się w poniedziałek 22 lutego po wieczornej Mszy św. zostało odwołane

 

Publiczna Szkoła Podstawowa Jezuitów w Mysłowicach ogłasza 25 lutego dzień otwarty od godz. 16.oo – 19.oo. Więcej informacji na plakatach w gablotce

 

Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach zachęca dzieci
i młodzież w wieku od 7 do 16 roku życia do podjęcia nauki gry
na wybranym instrumencie. Nie trzeba znać nut. Wystarczy tylko zapisać się do szkoły – nauka jest bezpłatna, instrument można wypożyczyć. Zapisy już trwają! Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej szkoły: www.zsm.tychy.pl w zakładce: Rekrutacja.'

 

W przyszłą niedzielę przy drzwiach kościoła będzie przeprowadzona zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- początek rekolekcji wielkopostnych księdza Franciszka Blachnickiego

- czy chrześcijanie skończą w rezerwacie ?

- reportaż z klasztoru sióstr norbertanek z Ibramowic


VI Niedziela Zwykła

VI Niedziela Zwykła

 

14.02.2021

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

W Chrystusie, cokolwiek czynimy, wszystko na chwałę Bożą czynimy. Dlatego staramy się przypodobać wszystkim pod każdym względem, szukając nie własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni. Tylko to, co czynimy na chwałę Bożą i dla dobra innych ludzi, pozostanie na wieki. Bóg szuka takich, którzy oddają Mu cześć w duchu i w prawdzie. I Bóg błogosławi takich, którzy we wszystkim starają się, aby inni mogli dostąpić zbawienia. Szukamy zawsze najpierw Królestwa Bożego. Szukamy chwały Boga i zbawienia innych.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje w naszej parafii a w przyszłą niedzielę jak i w Środę Popielcową kolekta będzie jałmużną postną. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Ogłoszenia:

 

Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne dziś o 15.30 a w tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. do modlitwy Różańcowej z prośbą o ustanie pandemii.

 

Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców jutro w poniedziałek 15 lutego po wieczornej Mszy św.

 

Młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 22 lutego po wieczornej Mszy św.

 

W najbliższą środę - Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu – czas pokuty i nawrócenia. Istotą tego okresu są słowa Chrystusa: ”Nawracajcie i wierzcie w Ewangelię”. Msze św. w tym dniu o godz. 7.oo, 16.30 i 18.oo. Przypominamy że w dniu tym obowiązuje post ścisły.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu na rozpoczęcie tego okresu w czwartek, piątek i sobotę po porannych mszach św. do godz.9.oo i od godziny 16.00 do Mszy św. wieczornej.

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.oo

  • Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz.15.15

 

Ze względu na stan pandemii, ks. Proboszcz parafii w Starym Bieruniu zachęca do uczestniczenia w uroczystości ku czci św. Walentego w swoich parafiach lub poprzez transmisję internetową z kościoła parafialnego w Bieruniu Starym (https://iplan.pl/oltarz/) . Indywidualne nawiedzenie sanktuarium będzie możliwe tylko w grupie 12 osób na krótką modlitwę osobistą.

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- jak dobrze zacząć Wielki Post

- o tym, że zabytkowy krzyż na Giewoncie nie będzie już słupem ogłoszeniowym

- o grocie św. Marii Magdaleny w Prowansji


V Niedziela Zwykła

V Niedziela Zwykła

 

7.02.2021

Wprowadzenie do liturgii :

 

W dzisiejszej Ewangelii Chrystus ukazuje wszystkim, na czym powinna być wsparta ewangelizacja. Po pierwsze jest ona troską o chorych, cierpiących na ciele i na duchu. Ewangelista zanotował, że „przynosili do Chrystusa wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto było zebrane u drzwi” (Mk 1). Troska o chorych leży u podstaw chrześcijańskiej służby. Drugim filarem ewangelizacji, jest modlitwa - Jezus „nad ranem, gdy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne i tam się modlił” .

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych w przyszłą niedzielę na inwestycje w naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Zapraszamy na ostatnie już Nieszpory niedzielne dziś o 15.30 a w tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. do modlitwy Różańcowej z prośbą o ustanie pandemii.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.oo

 

W związku z obchodami XXIX. Światowego Dnia Chorego, Ksiądz Arcybiskup odprawi 11 lutego o godz. 12 w katedrze Eucharystię w intencji chorych diecezjan i pracowników służby zdrowia. Msza św. będzie transmitowana za pośrednictwem Radia eM i drogą internetową.

 

Ze względu na stan pandemii, ks. Proboszcz parafii w Starym Bieruniu zachęca do uczestniczenia w uroczystości ku czci św. Walentego w przyszłą niedzielę w swoich parafiach lub poprzez transmisję internetową z kościoła parafialnego w Bieruniu Starym (https://iplan.pl/oltarz/) . Indywidualne nawiedzenie sanktuarium będzie możliwe tylko w grupie 12 osób na krótką modlitwę osobistą.

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- na czym polega różnica między rezygnacją z uporczywej terapii a eutanazją?

- dlaczego coraz więcej dzieci i młodzieży wymaga pomocy psychiatry dziecięcego?

- o podobieństwach między Polską a Chorwacją

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia:

- środa – wspomnienie św. Scholastyki, dz.

- czwartek – wspomnienie NMP z Lourdes


IV Niedziela Zwykła

IV Niedziela Zwykła

 

31.01.2021

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Jezus nauczał zawsze jak ten, który ma władzę i moc. Jego nauczanie było powiązane z wypędzaniem demonów i uzdrawianiem chorych. W Jego słowach była moc z wysoka, ponieważ Królestwo Boże nie polega na słowie, ale na mocy. On otrzymał wszelką władzę i moc w niebie i na ziemi. Chcemy znać tylko takiego Chrystusa.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła a w przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji – utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Zapraszamy na ostatnie już Nieszpory kolędowe dziś o 15.30 a w tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. do modlitwy Różańcowej z prośbą o ustanie pandemii.

 

We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego – Msze św. o 7.oo i 18.oo – prosimy o przyniesienie gromnic a kolekta w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.oo

 

W piątek i sobotę nabożeństwo o godz. 6.30

 

W sobotę o 7.oo Msza św. w intencji ++ parafian w miesiącu styczniu

 

Odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian w sobotę 6 lutego od godz. 8.oo prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- dlaczego tysiące kobiet i mężczyzn zamykają się i modlą za kratami klasztorów klauzurowych ?

- rozmowa z pełnomocnikiem rządu na temat problemów z dostawami szczepionek i ich skuteczności

- o wychowaniu młodzieży

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia:

- wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego

- piątek – wspomnienie św. Agaty, dz. i męcz. - błogosławimy chleb i wodę

- sobota – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.


III Niedziela Zwykła

III Niedziela Zwykła

 

24.01.2021

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Przemija postać tego świata i przeminie na zawsze. Niebo i ziemia przeminą, jedynie słowa Pana nie przeminą. Możemy żyć światem, używać go, albo trwać w Słowie Bożym, które trwa na wieki. Nie można służyć Bogu i światu. Mamy przykazane przemieniać się w myśleniu, abyśmy umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe Panu i doskonałe. Mamy szukać najpierw Królestwa Bożego i jego sprawiedliwości, a reszta będzie nam dodana. Czas jest krótki i wkrótce wszystko przeminie, ale kto czyni wolę Bożą, ten trwa na wieki.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii a w przyszłą niedzielę na ogrzewanie kościoła. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Trzecią niedzielę zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Ono jest nam dane w słowach Pisma świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Ojciec Święty wzywa nas, abyśmy w tę niedzielę w sposób szczególny z radością wysławiali Boga, który do nas mówi, ponieważ jest „dobry i łaskawy”. A będąc „dobry i łaskawy, wskazuje drogę grzesznikom, a pokornym pomaga czynić dobrze i
uczy ubogich dróg swoich”

 

Zapraszamy na Nieszpory kolędowe o 15.30 a w tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. do modlitwy Różańcowej z prośbą o ustanie pandemii.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.oo

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- św. Franciszek Salezy – rozumiał znaczenie prasy, zanim ktokolwiek o mediach słyszał

- jak dzieci i młodzież przeżywają czas zdalnego nauczania

- dlaczego Kościół rozmawia z przedstawicielami religii pozachrześcijańskich?

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia:

- poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła

- we wtorek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

- czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK


II Niedziela Zwykła

II Niedziela Zwykła

 

 

17.01.2021

 

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Bóg powołał nas do świętości przez Ducha, który uświęca. Ciało jest dla Pana. Ciało jest świątynią Ducha Świętego. Bóg, który wskrzesił Pana, tą samą mocą wskrzesi nasze ciała w dniu ostatecznym. Wielką ceną zostaliśmy nabyci - drogocenną krwią Chrystusa, abyśmy również w ciele naszym chwalili i wysławiali Boga.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – szczególnie zaangażowanych w apostolstwo słowa a w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Zapraszamy na Nieszpory kolędowe o 15.30 a w tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. do modlitwy Różańcowej z prośbą o ustanie pandemii.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.oo

 

W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Poprzedzony jest Dniem Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce (17 stycznia), a kończy się w przeddzień Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce (26 stycznia).

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- o etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi

- o tym jak odnaleźć szczęście w prostocie

- jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia:

- we wtorek – wspomnienie św. Józefa Pelczara, bpa

- czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dz. i męcz.


Święto Chrztu Pańskiego

Święto Chrztu Pańskiego

 

10.01.2021

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Jezus rzekł: Jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. Rzekł również: Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Wszyscy, którzy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa - zostali zanurzeni w Jego śmierć, razem z Nim pogrzebani i wkroczyli w nowe życie, jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca. Jako odrodzeni przez wiarę i chrzest - umarliśmy dla grzechu, a żyjemy dla Boga w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. Apostoł Piotr napisał: Nawróćcie się i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii a w przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji – szczególnie zaangażowanych w apostolstwo słowa. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego, kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.oo

 

Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła i parafii przekazane na konto parafialne czy w ramach kolekt w kościele. Szczególne Bóg zapłać za ofiary składane podczas tzw Mszy kolędowych, które pozwoliły nam zamknąć rok finansowy bez zadłużeń. W sytuacji trudności co do ilości uczestniczących we Mszach św. tym bardziej jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc.

 

Park Słupna w Mysłowicach zaprasza od 6 do 24 stycznia na wyjątkowy pokaz iluminacji świetlnych i projekcje multimedialne. To doskonała atrakcja w czasie ferii zimowych. Park Światła zaprasza w swoje progi wszystkich: dzieci, młodzież, rodziców, dziadków.

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze św. Józefem

- rozmowa z oj. Leonem Knabitem o wygranej walce z koronawirusem

- jak sprawnie zarządzać kościołem i jednocześnie zachować jego wspólnotę


II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 

03.01.2021

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Wszystko bierze swój początek w Bogu i Ojcu Pana naszego Jezusa Chrystusa. Słowo było na początku u Boga. A przez Słowo wszystko się stało. Słowo stało się ciałem i jako Jezus z Nazaretu zamieszkało między nami. W Nim staliśmy się dziećmi Bożymi. W Nim Ojciec wybrał nas dla siebie już przed stworzeniem świata. W Nim zostaliśmy napełnieni wszelkim błogosławieństwem z nieba. Chrystus, który jest w łonie Ojca, objawił Go nam i zbawił na wieki, abyśmy cieszyli się niebiańskim szczęściem. Ojciec Chwały przez poznanie Chrystusa, dał nam ducha mądrości i objawienia, tak iż coraz lepiej i głębiej Go poznajemy. Oświecił też oczy serca naszego, abyśmy stale widzieli wspaniałą wieczność, do której nas powołał.

 

Kolekta dzisiejsza jak i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii a w Uroczystość Trzech Króli na potrzeby misji. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

We wtorek Msza św. wieczorna o godz. 17.oo z Uroczystości Objawienia Pańskiego

 

W środę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną świętem Trzech Króli. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze św. jak w niedzielę. W tym dniu obchodzimy również Dies Episcopi – modlimy się za ks. arcybiskupa Wiktora oraz za biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy w tym dniu obchodzą rocznicę sakry biskupiej.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.oo Ponadto spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Prosimy o przyniesienie ze sobą do kościoła świec, aby odnowić Przymierze chrzcielne.

 

 

2016

2017

2018

2019

2020

 

M

K

M

K

M

K

M

K

M

K

Chrzty

14

13

15

25

17

18

14

15

13

9

I Komunia Św.

18

21

27

24

11

9

11

8

20

17

Bierzmowanie

19

11

15

13

0

0

11

11

13

8

Śluby

4

11

8

4

3

Pogrzeby

12

24

24

16

16

16

20

16

18

26

 


IV Niedziela Adwentu

IV Niedziela Adwentu

 

20.12.2020

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Dla Boga nie ma nic niemożliwego. On jest Panem nad wszystkim. Jego łaska jest ugruntowana na wieki, a Jego wierność trwa przez wszystkie pokolenia. Jesteśmy w Chrystusie, ponieważ Ojciec w niebie ma moc utwierdzić nas zgodnie z Ewangelią, zgodnie z objawioną tajemnicą, obwieszczoną narodom, aby skłonić je do posłuszeństwa wierze, tak iż Bóg, który jedynie jest mądry, odbierze chwałę przez zbawienie wielu w Chrystusie Jezusie. Syn Boży przyszedł na świat, aby panować nad ludem Bożym, a Jego panowaniu nie będzie końca.

 

Kolekta dzisiejsza, w pierwsze święto jak i w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele związane z pracami w naszym kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcowej codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w intencji ustania epidemii. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie zachęcamy do łączności poprzez transmisję internetową

 

Okazja do Spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. a w poniedziałek, wtorek i środę spowiedź od 15.oo – do 17.30, a po wieczornej Mszy św. do godz. 21.oo

 

Ze względu na ograniczoną ilość osób mogących uczestniczyć we Mszy św. Pasterka będzie o godz. 22.oo i 24.oo a w piątek, sobotę i niedzielę pojawiła się dodatkowa Msza św. o godz.14.oo. Wszystkie Msze św. w uroczystości będą transmitowane przez internet.

 

Po Mszach św., obok kancelarii można nabyć opłatki i świece wigilijne.

 

Z całego serca wyrażamy naszą wdzięczność dla wszystkich, którzy zechcieli włączyć się w akcję „Paczuszka dla maluszka”. Dziękujemy za Waszą hojność, otwarte serca i wszelkie okazane dobro. To poruszające, że nawet w tych trudnych dla nas wszystkich czasach, pozostajemy wrażliwi na dobro drugiego człowieka.

 

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną kolęda w naszej archidiecezji nie odbędzie się w tradycyjnej formie, jako odwiedziny duszpasterza w naszych domach (za wyjątkiem nowych mieszkań i domów – na zaproszenie). Od dzisiejszej niedzieli do 3 stycznia będą sprawowane Msze św. w intencji mieszkańców naszej parafii, plan poszczególnych Mszy św. w gablotkach jak i obok ogłoszeń z tyłu kościoła.

 

Kolekta podczas pasterek zebrana będzie na Fundusz Ochrony Życia a w drugie święto na Wydział Teologiczny UŚ

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- dodatek specjalny: modlitwy na rozpoczęcie kolacji wigilijnej

- pandemia wywróciła życie, także parafialne do góry nogami – co w tym roku z oczekiwaną przez wielu kolędą?

- o tym, że w niebie polubimy, a nawet pokochamy swojego dawnego wroga, przypomina nam o. Joachim Badeni

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia:

- piątek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

- sobota – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

- niedziela – Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 

 

M S Z E   Ś W I Ę T E   W   I N T E N C J I

 

M I E S Z K A Ń C Ó W   N A S Z E J   P A R A F I I

 

 

 

Niedziela 20.12.2020

 8.oo ul. PCK nry parzyste

10.oo ul. PCK nry nieparzyste od 1 – 133

12.oo ul. PCK nry nieparzyste od 135 – 263

16.oo ul. PCK nry nieparzyste 269 do końca

 

 

Piątek 25.12.2020

 8.oo ul. Zielnioka nry nieparzyste

12.oo ul. Zielnioka nry parzyste

14.oo ul. Gagarina

16.oo ul. Dąbrówki, Storczyków i Ptasia

 

 

Sobota 26.12.2020

8.oo ul. Górnośląska nry nieparzyste, Dolna i Hutnicza

12.oo ul. Górnośląska nry parzyste

14.oo ul. Kopernika nry parzyste

16.oo ul. Kopernika nry nieparzyste i Wita Stwosza

 

Niedziela 27.12.2020

 8.oo ul. Kościelniaka nry nieparzyste od 1 - 73

10.oo ul. Kościelniaka nry nieparzyste od 79 – 101

12.oo ul. Kościelniaka nry nieparzyste od 103 – do końca

14.oo ul. Kościelniaka nry parzyste od 2 - 70 i Miodowa

16.oo ul. Kościelniaka nry parzyste od 72 - do końca

 

Niedziela 03.01.2021

10.oo ul. Ziołowa

12.oo ul.Plebiscytowa

16.oo ul.Orła Białego

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Józefa Krasowy, siedziba: 41-409 Mysłowice, PCK 209.