Ogłoszenia Parafialne

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - BIBLIJNA 14.04.2024

 

 

 

 

 

 

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną wraz z VIII Narodowym czytaniem Pisma Świętego, a także Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm RP.

 

Kolekta  dzisiejsza jest przeznaczona na remont krypty katedry w Katowicach.  . 

 

 O g. 15.30  odmówimy różaniec za naszą parafię i o pokój na świecie.

   

Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy naszych parafian do lektury Pisma Świętego oraz do włączenia się do Kręgu Biblijnego działającego w naszej parafii i spotykającego się w każdy III piątek miesiąca o g.18.30 w salkach.

 

Od 14.00 do 19.00 w Katowicach przed Wydziałem Teologicznym UŚ zapowiadany w ubiegłą niedzielę dzień dobra.

 

W czwartek  od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca o g. 17.45 w naszym kościele przed obrazem Jezu Ufam Tobie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego , a na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po Mszy w kościele spotkanie modlitewne dla nich.

 

W sobotę 20 kwietnia  o g. 10.00 w naszym kościele odbędzie się Acies czyli modlitewne spotkanie Legionów Maryi z naszego dekanatu mysłowickiego. Zapraszamy na tę uroczystość naszych auksyliatorów i sympatyków Legionu Maryi. Po modlitwie i Mszy św. będzie w salkach Agapa czyli spotkanie przy stole.

 

Do kupienia jest nowy  numer Gościa Niedzielnego jak i kwietniowy  numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży. Reklama nowego Gościa w gablotkach.

 

Dziękujemy  parafianom, którzy w minionych dniach pracowali przy obejściu naszego kościoła od strony zakrystii.

 

W przyszłą niedzielę przypadnie Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

 

Za tydzień   będziemy także w sposób szczególny modlić się za ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła i parafii,a  specjalna kolekta będzie zebrana na termomodernizację probostwa.

 

 Przypominamy  o opłatach cmentarnych za miejsca grobowe oraz wywóz śmieci z cmentarza.

 

 Dziękujemy Wam za wspólnie przeżytą Eucharystię. Niech Pan Bóg ma Was w swej opiece i bezpiecznie prowadzi drogami nowego tygodnia.


II NIEDZIELA WIELKANOCNA - MIŁOSIERDZIA BOŻEGOO

    

 

 

Dzisiaj I niedziela miesiąca - w miejsce kazania po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja , rozważanie Słowa Bożego oraz wspólna modlitwa.

 

 Kolekta  dzisiejsza jest przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej.

 

Odbywa się dzisiaj ogólnopolskie liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych.

 

O g. 15.30  nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.  

 

II Niedziela Wielkanocna rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Niech ten czas uwrażliwi nas na potrzebę okazywania miłosierdzia naszym bliźnim. Ofiary dla potrzebujących i biednych możemy wrzucić do skarbonki św. Antoniego, która znajduje się pod chórem.

 

Zachęcamy do włączenia się w działalność  Zespołu Charytatywnego naszej parafii. Spotkania formacyjne i dyżury Zespołu odbywają się w salkach w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o g. 16.00.  Dziękujemy osobom, które tworzą nasz parafialny Zespól Charytatywny Caritas za zaangażowanie i konkretną działalność.

 

W czwartek  od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

Przypominamy  o opłatach cmentarnych za miejsca grobowe oraz wywóz śmieci z cmentarza.

 

Do kupienia jest nowy  numer Gościa Niedzielnego jak i kwietniowy  numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży. Reklama nowego Gościa w gablotkach.

 

Dziękujemy  parafianom, którzy w minionych dniach pracowali przy naszym kościele.

 

Za tydzień   kolekta na potrzeby naszego kościoła.

 

Ks. Arcybiskup Adrian zaprasza na Msze świętą małżonków świętujących w tym roku jubileusze i okrągłe rocznice przyjęcia sakramentu małżeństwa. Msza zostanie odprawiona w katowickiej katedrze 19 maja 0 g. 14.00. Po Mszy wspólny poczęstunek. Obecność należy potwierdzić do 10 maja. Szczegóły w gablotce. Zachęcamy małżeństwa naszej parafii do udziału w tej uroczystości. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej po odbiór zaproszeń.

 

Teraz nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego, adoracja oraz wspólna modlitwa. Śpiewamy pieśń na wystawienie.

 

Dziękujemy Wam za żywy i pobożny udział w niedzielnej Mszy świętej.  Życzymy miłej  niedzieli oraz błogosławionego nowego tygodnia.

 


UROCZ. ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 31.03.24

 

 

Kolekta  dzisiejsza świąteczna -  na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

 

O g. 15.30  uroczyste nieszpory świąteczne.  

 

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Nie jest to święto nakazane. Msze o g. 8.00, 10.00 i 12.00. Nie będzie nieszporów i Mszy św. popołudniowej o g. 16.00. Kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śl..

 

W czwartek  od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu . Jest to I czwartek miesiąca. Na zakończenie adoracji modlitwa za kapłanów, naszych kleryków i o nowe powołania.

 O g. 18.00 Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Dzieciom, które w terminie nie były na poświęceniu rzeczy do Komunii zostaną poświecone zaległe dewocjonalia komunijne. Nauka przed chrztem na probostwie o g. 18.30.

 

W I piątek o g. 6.30  nabożeństwo do NSPJ i Msza św. o g. 7.00  za parafian a szczególnie ślubowana o urodzaje oraz z żywych i ++ rolników naszej parafii.  

O g. 18.00  Msza św. w int. dzieci klas IV, które przystąpiły do I Komunii  św. oraz ich rodzin. Nie obowiązuje post piątkowy z racji trwającej Oktawy wielkanocnej.

 

W I sobotę miesiąca o g. 6.45 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i o g. 7.00 Msza św. za zmarłych zalecanych i ++ parafian w miesiącu marcu. 

 

Także w sobotę 6 kwietnia odbędzie się tegoroczny konwent wielkanocny. Tym razem będzie on w parafii na Janowie o g. 11.00. Zapraszamy do udziału  naszych parafian.

 

Przypominamy  o opłatach cmentarnych za miejsca grobowe oraz wywóz śmieci z cmentarza.

 

Do kupienia jest nowy świąteczny numer Gościa Niedzielnego jak i kwietniowy  numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i młodzieży.

 

Dziękujemy  parafianom, którzy pracowali przy przygotowaniu kościoła do Triduum Paschalnego i  Świąt Wielkanocnych, a także ks. Diakonowi Adamowi, służbie liturgicznej, szafarzom i innym wiernym świeckim za przygotowanie liturgii i prowadzenie modlitw minionych dni. Dziękujemy także tym, którzy uczestniczyli w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Dziękujemy też za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu.

 

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kolekta na Caritas archidiecezji katowickiej.

Odbędzie się też liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych. Zakończy się Oktawa wielkanocna.

 

Dziękujemy Wam drodzy parafianie i przybyli goście za nawiedzenie naszego kościoła parafialnego i udział w świątecznej Eucharystii.

Pan zmartwychwstał i jest z nami ! Alleluja! Niech ta prawda napełnia nasze serca nieustającą radością i przemienia życie każdego z nas .  To nasze życzenia dla Was.

 


NIEDZIELA PALMOWA 24.03.2024

 

 

Dziś obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy .   Poświecenie palm podczas każdej Mszy św..  Kolekta  na potrzeby naszej parafii.

 

O g. 15.30 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  

 

Do skarbony wystawionej z tyłu kościoła można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 Po Mszach świętych  w przedsionku kościoła można kupić świece – paschaliki na nasze wielkanocne stoły w cenie 10 zł i 20 zł... Dochód ze sprzedaży na cele charytatywne.

 

 Także dzisiaj przed naszym kościołem Społeczne Towarzystwo Cordis przeprowadzi akcję Pisanka. Zebrane do puszek ze sprzedaży pisanek fundusze przez wolontariuszy zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby hospicjum Cordis.

 

W  Wielki Czwartek  o g. 18.00  Msza św. Wieczerzy Pańskiej i po niej czuwaniu z Jezusem w Ciemnicy do g.20.30.

 

W  Wielki Piątek  nabożeństwo Drogi Krzyżowej  z zaleckami za zmarłych o g. 9.00.

O g. 18.00 Ceremonie Wielkopiątkowe i adoracja w Bożym Grobie do g. 20.30.

Ofiary przy adoracji krzyża – no Boży Grób i chrześcijan w Ziemi Świętej.

W tym dniu obowiązuje nas post ilościowy i jakościowy.

Kancelaria parafialna nieczynna.

 

W Wielką Sobotę adoracja w Bożym Grobie od  g.7.30 do 19.00.

Święcenie pokarmów wielkanocnych będzie przed probostwem o g. 9.00, 10.00 ,11.00 i 12.00.

O g. 19.00 Wigilia Paschalna z Rezurekcją ( przynosimy z sobą świece z okapnikami).

 

Spowiedź w Wielkim Tygodniu –

-  poniedziałek, wtorek , środa - 30 minut przed Mszą świętą;

- w Wielki Wtorek na Kosztowach noc konfesjonałów od g. 20.00 do g. 24.00

- w Wielki Czwartek od  g.16.30 do g. 18.00.

- w Wielki Piątek  od g. 7.30 do g. 9.00 i od g. 16.30 do g. 18.00

- w Wielką Sobotę od g. 7.30 do g. 12.00.

Nie spowiadamy podczas trwania Mszy św. i ceremonii Wielkiego Tygodnia.

 

Do kupienia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Jest też kwietniowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży.

 

Za tydzień  Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.  Kolekta na naszą parafię.

 

Dziękujemy  parafianom, którzy pracowali przy posprzątaniu i dekorowaniu  naszego kościoła , a także na cmentarzu i w salkach.

Dziękujemy także młodzieży naszej parafii i Scholi dorosłych Gloria za wielkopostne przedstawienie w ubiegłą sobotę i niedzielę.

 

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przełożona w kalendarzu liturgicznym z 25 marca na poniedziałek 8 kwietnia.

 

Dziękujemy Wam za Waszą obecność na niedzielnej Mszy świętej.  Życzymy dobrego -duchowego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

 

 


V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17.03.2024

 

 

 

Kolekta  dzisiejsza specjalna -  inwestycyjna na termomodernizację naszego probostwa.

 

O g. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  

 

Dziś  po Mszach świętych  przy kancelarii parafialnej można kupić świece – paschaliki na nasze wielkanocne stoły. Dochód ze sprzedaży na cele charytatywne.

 

Młodzież naszej parafii zaprasza na przedstawienie wielkopostne pt : Zdążysz na czas ?

Przedstawienie będzie można obejrzeć w naszym kościele w sobotę 16 marca o g. 18.00 i w niedzielę 17 marca o g. 17.00. Po przedstawieniu młodzi wykonawcy poproszą o dar materialny na zakup większej ilości instrumentów i mikrofonów na kolejne przedstawienia.

 

W czwartek  od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do przedświątecznej spowiedzi zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

 

Przedświąteczne odwiedziny chorych, z posługą sakramentalną w domach  będą w piątek 22 marca. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii do wtorku 19 marca.

 

W  piątek 22 marca o g. 17.15 Msza św ., a  nabożeństwo Drogi Krzyżowej  o g. 17.45 .  Pójdziemy od kościoła ulicą PCK , a zakończymy nabożeństwo na ul. Plebiscytowej. Podczas nabożeństwa poświęcimy odnowiony krzyż przy ulicy PCK n tzw.. krzywym końcu. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przez swoją pracę i zakup pasyjki na krzyż do tego odnowienia się przyczynili.

Można przynosić do zakrystii lub kancelarii  zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się w czasie Drogi Krzyżowej.

 

Przypominamy  o opłatach cmentarnych za miejsca grobowe oraz wywóz śmieci z cmentarza.

 

Do kupienia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Gość Historia Kościoła  w cenie 12 zł.

O zawartości Gościa przeczytamy w gablotce. Jest też nowy numer marcowy Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

Do skarbony wystawionej z tyłu kościoła można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

Za tydzień Niedziela Palmowa.  Poświecenie palm podczas każdej mszy św.. Przed Mszą o g. 10.00 uroczysta procesja z palmami.

 

W Niedzielę Palmową przed naszym kościołem Społeczne Towarzystwo Cordis przeprowadzi akcję Pisanka. Zebrane do puszek ze sprzedaży pisanek fundusze przez wolontariuszy zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby hospicjum Cordis. 

 

Za tydzień o g. 14.00 w katowickiej katedrze Niedziela Palmowa Młodych.

 

Dziękujemy  parafianom, którzy pracowali przy naszym kościele, na cmentarzu i w salkach.

Dziękujemy także tym, którzy uczestniczyli w rekolekcjach parafialnych i szkolnych.

 

Zachęcamy parafian do skorzystania z przedświątecznej spowiedzi . Okazja przed każdą Mszą świętą. W Wielki Wtorek 26 marca będzie  noc konfesjonałów na Kosztowach .

 

 Dziękujemy Wam za żywy udział w niedzielnej Mszy świętej.  Życzymy miłej i dobrze przeżytej niedzieli oraz błogosławionego nowego tygodnia.


IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Kolekta  dzisiejsza na potrzeby  naszej parafii.

 

 Rozpoczynamy nasze parafialne i szkolne  rekolekcje wielkopostne.  Potrwają od dziś do środy  13 marca .  Witamy w naszej parafii rekolekcjonistę - franciszkanina ojca Winicjusza. Życzymy Ojcu dobrego pobytu w Krasowach oraz światła Ducha Świętego na czas głoszenia nauk rekolekcyjnych. 

 

O g. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  

 

W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką ogólną będą odprawiane o g.8.00 i 18.00.

Okazja do spowiedzi 30 min. Przed Mszą św..

Plan rekolekcji jest w gablotce, na stronie internetowej  parafii i dołączony do kartek z intencjami i ogłoszeniami.

 

 W  poniedziałek i wtorek w ramach rekolekcji zapraszamy  od g. 12.00 do g. 18.00  na  Adorację Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie Adoracji  o g. 17.30 odmówimy różaniec za naszą parafię oddając ją w opiekę Matce Bożej oraz w intencji pokoju na świecie zwłaszcza na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.

 

W środę na zakończenie rekolekcji zostanie zebrana na Msza św. kolekta przeznaczona na cele związane z zakonem o. Franciszkanów jako podziękowanie za trud wygłoszenia rekolekcji.

 

 W  piątek o g. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Można przynosić do zakrystii lub kancelarii  zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się w czasie Drogi Krzyżowej.

 

Kolekta za tydzień na potrzeby naszej parafii.

 

Przypominamy  o opłatach cmentarnych za miejsca grobowe oraz wywóz śmieci z cmentarza.

 

Do kupienia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Gość Historia Kościoła  w cenie 12 zł.

O zawartości Gościa przeczytamy w gablotce. Jest też nowy numer marcowy Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

Dziś  po Mszach świętych  przy kancelarii parafialnej można kupić świece – paschaliki na nasze wielkanocne stoły. Dochód ze sprzedaży na cele charytatywne.

 

Młodzież naszej parafii zaprasza na przedstawienie wielkopostne pt : Zdążysz na czas ?

Przedstawienie będzie można obejrzeć w naszym kościele w sobotę 16 marca o g. 18.00 i w niedzielę 17 marca o g. 17.00.

 

Przedświąteczne odwiedziny chorych, z posługą sakramentalną w domach  będą w piątek 22 marca. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii do wtorku 19 marca.

 

 W  piątek 22 marca Msza św. o g. 17.15 , a  nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpocznie się o g. 17.45 Przyjdziemy  wyznaczonymi  ulicami Krasów.

 

 

Dziękujemy Wam za  żywy udział w niedzielnej Mszy świętej.  Życzymy pięknej niedzieli i  znalezienia czasu na udział w spotkaniach rekolekcyjnych, które mają nam pomóc w naszej drodze wielkopostnej odnowy wnętrza.

 


III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 3.03.2024

 

Kolekta  dzisiejsza na potrzeby  archidiecezji.

 

Dzisiaj I niedziela miesiąca - w miejsce kazania po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozważanie Słowa Bożego oraz wspólna modlitwa.

 

O g. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  

 

 W czwartek  od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

W czwartek o g. 18.00 Msza św. z udziałem dzieci komunijnych i ich rodzin. Poświęcimy dzieciom komunijnym  Pismo Święte ( Biblię ).

 

 W  piątek o g. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Można przynosić do zakrystii lub kancelarii  zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się w czasie Drogi Krzyżowej.

 

Kolekta za tydzień na potrzeby naszej parafii.

 

Przypominamy  o opłatach cmentarnych za miejsca grobowe oraz wywóz śmieci z cmentarza.

 

Do kupienia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Gość Historia Kościoła  w cenie 12 zł.

O zawartości Gościa przeczytamy w gablotce. Jest też nowy numer marcowy Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

 Nasze parafialne i szkolne  rekolekcje wielkopostne będą od 10 do 13 marca , a poprowadzi je franciszkanin ojciec Winicjusz. Prosimy już dziś o modlitwę o dobre owoce rekolekcji. Plan rekolekcji jest w gablotce, na stronie internetowej  parafii i dołączony do kartek z intencjami i ogłoszeniami.

 

W sobotę 9 marca o g. 18.00 spotkanie rekolekcyjne dla kandydatów do bierzmowania, młodzieży szkół ponadpodstawowych, studentów i młodzieży pracującej

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie  się 15 marca. Rozpocznie się Mszą św. w kościele na Bończyku o g. 20.00.

 

Młodzież naszej parafii zaprasza na przedstawienie wielkopostne pt : Zdążysz na czas ?

Przedstawienie będzie można obejrzeć w naszym kościele w sobotę 16 marca o g. 18.00 i w niedzielę 17 marca o g. 17.00.

 

Przedświąteczne odwiedziny w domach tych chorych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu rekolekcyjnym w naszym kościele będą w piątek 22 marca. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii do wtorku 21 marca.

 

II Archidiecezjalna Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się 25 kwietnia. Szczegóły teko wydarzenia na stronie WWW.mlodzi dlamlodych.pl

 

8 kwietnia w katowickiej katedrze pod przewodnictwem aba Adriana Galbasa rozpoczną się Rekolekcje oddania 33. Są to rekolekcje z tekstami wybitnych postaci śląskiego Kościoła. Można je rozpocząć i przezywać indywidualnie. Materiały na kolejne dni rekolekcyjne będą dostępne  na stronie Gościa Niedzielnego.

 


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.02.2024

 

 

Kolekta  dzisiejsza na potrzeby naszego  kościoła . Za dar waszego serca Bóg zapłać.

 

Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundusz Misyjny – dla polskich misjonarzy.

 

O g. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kazanie pasyjne będzie na końcu Gorzkich Żali. Uczestników Mszy św. o g. 16.00 prosimy o przyjście trochę wcześniej, by wysłuchać kazania pasyjnego.

 

W poniedziałek na comiesięczną Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

 

W tym tygodniu przypadnie I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentów świętych.

 

W czwartek  od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

 W I piątek o g. 6.30  nabożeństwo do NSPJ i Msza św. o g. 7.00 .

 O g. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Można przynosić do zakrystii lub kancelarii  zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się w czasie Drogi Krzyżowej.

Kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu. Po Drodze krzyżowej Msza św. w int. dzieci klas IV, które przystąpiły do I Komunii św..

 

W I sobotę miesiąca o g. 6.45 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i o g. 7.00 Msza św. za zmarłych zalecanych i ++ parafian w miesiącu lutym.  

 

W niedziele o g. 10.00 zapraszamy na Msze św. rodziców z dziećmi zwłaszcza komunijnymi.

 

Kolekta za tydzień na potrzeby archidiecezji.

 

Przypominamy  o opłatach cmentarnych za miejsca grobowe oraz wywóz śmieci z cmentarza.

 

Dziękujemy  za parce wykonane w minionym tygodniu przy naszym kościele oraz podziękowania Zespołowi Charytatywnemu naszej parafii za przeprowadzenie zbiórki 14 i 25 lutego.

Dziękujemy także diakoni sprzątającej za posprzątanie kościoła i salek.

 

Do kupienia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Gość Ekstra w cenie 14 zł. poświęcony w całości sprawom Wielkiego Postu. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

 Nasze parafialne i szkolne  rekolekcje wielkopostne będą od 10 do 13 marca , a poprowadzi je franciszkanin ojciec Winicjusz. Prosimy już dziś o modlitwę o dobre owoce rekolekcji.

 

  Pielgrzymka do wielkopostnych kościołów stacyjnych sąsiednich dekanatów to już tradycja.

Wśród tych dekanatów jest także nasz Dekanat Mysłowicki. Pielgrzymi stacyjni przybędą do naszego kościoła w środę 20 marca na Mszę św. poranną o g. 7.00. Szczegółowy plan pielgrzymowania wywieszony jest w gablotce.  

 

 Dziękujemy Wam za  żywy udział w niedzielnej Mszy świętej.  Życzymy pięknej niedzieli i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

 

 


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU -18.02.24

 

Kolekta  dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za dar waszego serca Bóg zapłać.

 

Od dziś 3 kleryków naszego WŚSD w Katowicach w tym nasz kleryk Adam Zając rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich modlitwie naszych parafian.

 

W czwartek  od g. 17.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

 W piątek o g. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Można przynosić do zakrystii lub kancelarii  zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się w czasie Drogi Krzyżowej.

Kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu.

 

 W sobotę 24 lutego w naszym kościele  nasz parafianin  kleryk Adam Zając z rąk ks. Bpa Grzegorza Olszowskiego przyjmie święcenia diakonatu czyli I stopień święceń.

O g. 9.30 różaniec, a po nim  o g. 10.00 uroczysta Msza św. z udzieleniem świeceń. Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu.

 

 W niedziele o g. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kazanie pasyjne będzie na końcu Gorzkich Żali. Uczestników Mszy św. o g. 16.00 prosimy o przyjście trochę wcześniej, by wysłuchać kazania pasyjnego.

 

Kolekta za tydzień na potrzeby naszego kościoła parafialnego.

 

Dzień otwarty w Publicznej Szkole Jezuitów w Mysłowicach na ul. Powstańców 19 odbędzie się  w czwartek 22 lutego od g.16.00 do g.19.00. Wszystkich zainteresowanych nauką w naszej szkole zapraszamy do udziału. Otwieramy dwie klasy pierwsze: jedną w trybie zwyczajnym, drugą z elementami wychowania metodą Montessori. Nauka jest bezpłatna. Oferujemy małe klasy, bezpieczeństwo, rzetelną naukę i wychowanie oparte na wartościach chrześcijańskich. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

Przypominamy  o opłatach cmentarnych za miejsca grobowe oraz wywóz śmieci z cmentarza i korzystanie z wody.

 

Dziękujemy  za parce wykonane w minionym tygodniu przy naszym kościele.

 

 Po raz pierwszy będą w naszej diecezji w Katowicach wielkopostne kościoły stacyjne. Liturgia stacyjna nawiązuje do pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy papież odwiedzał w Rzymie poszczególne kościoły i celebrował tam Msze św. Każdego dnia Wielkiego Postu (z wyłączeniem niedziel i Wielkiego Tygodnia) pielgrzymi odwiedzający kościoły stacyjne będą mogli zbierać pieczątki do specjalnie przygotowanych paszportów. Paszporty będą w kościołach stacyjnych. Z nadesłanych paszportów będzie rozlosowana nagroda: pielgrzymka dla 2 osób do Włoch ze zwiedzaniem Rzymu. Szczegóły na plakacie.

 

Do kupienia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Gość Ekstra w cenie 14 zł. poświęcony w całości sprawom Wielkiego Postu. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

W gablotce wywieszony jest szczegółowy plan rekolekcji w 2024 roku w domach rekolekcyjnych w Kokoszycach i Brennej. Zachęcamy parafian  do udziału w takich rekolekcjach.

 

 Dziękujemy Wam za piękny i żywy udział w niedzielnej Mszy świętej.  Życzymy dobrego przeżycia Wielkiego Postu.


VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

Przeżywamy dziś Światowy Dzień Chorego.

 

Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

Kolekta   - specjalna - inwestycyjna  - na termomodernizację naszego probostwa.

 

 Od dziś także tzw. 40 – godzinne nabożeństwo. Polega ono na Adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową jako wynagrodzenie za grzechy zwłaszcza popełnione w karnawale.

 Dzisiaj  adoracja od 12.45 do 16.00, w poniedziałek i wtorek adoracja od g. 7.30 do 18.00.

Wstąpmy do naszego kościoła choć na chwilę modlitwy. Dorze by było, gdyby cały czas ktoś był obecny w kościele.

 

Dzisiaj o g. 15.30   odmówimy różaniec za wstawiennictwem MB Lurdzkiej za naszych chorych parafian, za naszą parafię i o pokój na świecie.

 

 Najbliższa środa to ŚRODA POPIELCOWA.  Podczas Mszy świętych o g. 7.00, 16.30 i 18.00 będzie obrzęd posypania głów popiołem na znak rozpoczętej pokuty wielkopostnej. Obowiązuje w tym dniu post ścisły tzn ilościowy i jakościowy. Kolekta jako jałmużna postna. Przed kościołem po Mszach św. na prośbę ks. Arcybiskupa  zespół Charytatywny zbierze ofiary na pomoc Ukrainie.

 

 W piątki o g. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Można przynosić do zakrystii lub kancelarii  zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się w czasie Drogi Krzyżowej.

Kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu.

 

Kolekta za tydzień w I Niedzielę Wielkiego Postu  - kolekta jako jałmużna postna.

 

 W niedziele Wielkiego Postu o g. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W tym roku kaznodzieją pasyjnym będzie Diakon Stały – Sławomir Warzecha– posługujący na co dzień w Brzęczkowicach. Kazanie pasyjne będzie na końcu Gorzkich Żali. Uczestników Mszy św. o g. 16.00 prosimy o przyjście trochę wcześniej, by wysłuchać kazania pasyjnego.

 

Przypominamy, że zarezerwowane intencje mszalne należy podawać z co najmniej

2 tygodniowym wyprzedzeniem.

 

Dziękujemy naszym Panom za parce wykonane w minionym tygodniu w zakrystii kościoła, w salkach i na probostwie.

 

Do kupienia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Gość Ekstra w cenie 14 zł. poświęcony w całości sprawom Wielkiego Postu.

 

Dziękujemy Wam za udział w niedzielnej Mszy świętej.  Życzymy miłego świętowania niedzieli i dobrego nowego tygodnia.

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Józefa Krasowy, siedziba: 41-409 Mysłowice, PCK 209.