34

35

Ogłoszenia Parafialne

XXIX Niedziela Zwykła

XXIX Niedziela Zwykła

 

18.10.2020

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Idąc za Jezusem, naśladując Go, będziemy tak jak On śledzeni, szykanowani, prześladowani, odrzucani... Ale wtedy mamy radować się i weselić, bo nasza nagroda wielka jest w niebie. Wierzący w Pana, bez względu na cenę kierują się prawdą, która jest w Nim i nie oglądają się na człowieka, bo w Chrystusie nie znamy już nikogo według ciała i na nikim nam nie zależy. Oddajemy światu to, co należy do życia na tym świecie, a jako własność Chrystusa, oddajemy Bogu to, co należy do Boga.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje a w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Zapraszamy codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną na Nabożeństwo Różańcowe

 

W poniedziałek o godz. 18.oo Msza św. w intencji pracowników służby zdrowia jako

wyraz wdzięczności i wsparcia w trudnej sytuacji zagrożenia epidemicznego.

 

Ks. arcybiskup Wiktor Skworc informuje: „W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę (od uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i święta nakazane) dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej”.

 

W naszym dekanacie pragniemy przeprowadzić cykl formacyjny „Dogmatyka dla liderów” - jest to 10 spotkań w godzinach wieczornych – dokładne informacje na plakatach, zapisy drogą internetową – zapraszamy.

 

W najbliższy czwartek do godz. 11.30 można przy probostwie składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny /sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery/ – środki pozyskane ze zbiórki są wsparciem dla misjonarzy przy realizacji różnych projektów misyjnych w Zambii i Kenii.

 

W związku z prowadzoną od roku inwentaryzacją naszego cmentarza prosimy wszystkie osoby, które są dysponentami grobu o oddanie ,,deklaracji dysponenta grobu’’ (oczywiście chodzi o osoby, które do chwili obecnej tego nie uczyniły). Deklaracje są dostępne przy wejściu do Kościoła oraz w kancelarii parafialnej (w Uroczystość Wszystkich Świętych dostępne będą również w kaplicy cmentarnej). Groby, które nie będą miały przypisanych dysponentów (oraz upłynął czas 20 lat od chwili ostatniego pochówku) od stycznia 2021r. będą sukcesywnie przekopane.

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- o budowaniu wspólnoty parafialnej

- fragmenty autobiografii ks. Piotra Pawlukiewicza

- o przyjmowaniu Komunii na rękę oraz przeroście formy nad treścią

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia

- wtorek - wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.

- czwartek - wspomnienie św. Jana Pawła II, pap.


XXVIII Niedziela Zwykła

XXVIII Niedziela Zwykła

 

11.10.2020

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Oto nasz Bóg, oto nasz Pan, w którym złożyliśmy naszą ufność... On jest naszym pasterzem i niczego nam nie brakuje - w Nim mamy wszystko, co jest potrzebne do życia i pobożności i wielkiego zbawienia. Nasz Bóg według swego bogactwa zaspokaja wspaniale w Chrystusie każdą naszą potrzebę. W Chrystusie zaprosił nas na ucztę weselną: Królestwo Boże jest w nas i pośród nas - to sprawiedliwość i pokój i radość w Duchu Świętym. Wiara w Chrystusa wprowadza do wiecznego Królestwa Ojca.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii w przyszłą niedzielę kolekta na misje. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Zapraszamy codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną na Nabożeństwo Różańcowe

 

We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.oo

 

Dziś przed kościołami zbiórka pieniężna na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - Dzień Papieski.

 

W dniu 22 października do godz. 11.30 można przy probostwie składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny /sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery/ – środki pozyskane ze zbiórki są wsparciem dla misjonarzy przy realizacji różnych projektów misyjnych w Zambii i Kenii.

 

W naszym dekanacie pragniemy przeprowadzić cykl formacyjny „Dogmatyka dla liderów” - jest to 10 spotkań w godzinach wieczornych – dokładne informacje na plakatach, zapisy drogą internetową – zapraszamy.

 

Głosuj na projekty zgłoszone do Piątej Edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzielnica Krasowy zgłosiła dwa projekty:budowa chodnika na dojście do szkoły oraz remont „Przetnicy” - bocznej PCK; - więcej informacji na plakatach w gablotce

 

Fundacja „Unia Bracka” realizujeprogram bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla osób pomiędzy 60 a 75 rokiem życia oraz bezpłatnych badań w kierunku wykrycia boreliozy – szczegóły na plakatach

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- dziś w Gościu Niedzielnym film DVD „Ziemia Maryi” - piękny obraz o Matce Jezusa

- o nowej encyklice papieża Franciszka Fratelli Tutti

- o dechrystianizacji i doskonaleniu naszej wiary

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia

- wtorek - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.

- czwartek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dz. i dK.

- piątek - uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, gł. patronki Śląska

- sobota - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

 


XXVII Niedziela Zwykła

XXVII Niedziela Zwykła

 

4.10.2020

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Bóg pokoju jest z tymi, którzy czynią to, czego się nauczyli, przejęli, usłyszeli i zobaczyli u uczniów Pańskich, od których doszła do nich Ewangelia Boża o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. Uczeń Jezusa to ten, kto zachowuje Jego naukę, kto spełnia wolę Ojca, który jest w niebie - kto myśli i bierze pod rozwagę oraz czyni i wykonuje wszystko, co jest dobre, co jest Bogu przyjemne i co doskonałe. Uczeń Jezusa to słuchacz i wykonawca Słowa, tylko taki cieszy się pokojem Bożym, który przewyższa wszelki umysł i strzeże jego serce i myśli w Chrystusie Jezusie. Usprawiedliwieni z wiary, mamy pokój z Bogiem i o nic już się nie martwimy i nie troszczymy, ponieważ Ojciec wie, czego potrzebujemy i daje nam wszystko w obfitości i bez wymawiania, bo jest Dobry.

 

Kolekta dzisiejsza w całej Polsce na prośbę Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej przeznaczona jest jako „świętopietrze” na rzecz Ojca Świętego, aby materialnie wspomóc Jego apostolską i charytatywną posługę a w przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

W miesiącu październiku nie będzie w piątek i niedzielę modlitwy Różańcowej o godz. 20.30 natomiast zapraszamy codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną na Nabożeństwo Różańcowe

 

Jutro w poniedziałek zapraszamy na Mszę św. wieczorną dzieci, które w przyszłym roku pragną przystąpić do Pierwszej Komunii św. – po Mszy św. spotkanie dla dzieci i ich rodziców

 

Bractwo Pielgrzymkowe zaprasza na spotkanie w najbliższą środę o godzinie 10.oo

 

Młodzież klas ósmych, która w przyszłym roku chce przystąpić do sakramentu
bierzmowania zapraszamy na Mszę św. również w środę o godz. 18.oo a po Mszy św. - spotkanie

 

Po dość długiej przerwie zapraszamy członków chóru na spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej

 

Odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian w najbliższą sobotę 10 października od godz. 8.oo

 

W sobotę 10 października odbędzie się IX Pielgrzymka „Żywego Różańca” do katowickiej katedry Chrystusa Króla. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 11.oo. W pielgrzymce będzie można uczestniczyć również duchowo poprzez transmisję w radio eM

 

W przyszłą niedzielę przed kościołami zbiórka pieniężna na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - Dzień Papieski.

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- specjalny dodatek poświęcony leczeniu sanatoryjnemu

- szczęście to zapatrzenie się w Boga, smutek to zapatrzenie się w siebie

- św. Franciszek - „prosty i nie wykształcony”- a rzucił ogień na pogrążony w potężnym kryzysie

Kościół

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia

- poniedziałek - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dz.

- środa - wspomnienie NMP Różańcowej

- piątek - wspomnienie św. Dionizego, bpa i Tow. męcz.

 

Arcybiskup Katowicki zaprasza wszystkich Parafian z Archidiecezji Katowickiej do dołączenia do projektu 'Pod biało-czerwoną' realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Walk o niepodległość naszej Ojczyzny, w tym w szczególności Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też zachęcamy do oddawania głosów poparcia online na naszą Gminę pod adresem: gov.pl/bialoczerwona Głosy poparcia można oddawać do 11 listopada 2020 roku


XXVI Niedziela Zwykła

XXVI Niedziela Zwykła

 

27.09.2020

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Chrystus przyjął postać sługi... On przyszedł nie po to, aby Mu służono, lecz żeby służyć i oddać życie za wszystkich. Chrystus był posłuszny Ojcu zawsze i we wszystkim aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. Wypełniamy wolę Ojca przez posłuszeństwo wierze, żyjąc prawdą Chrystusową - bo prawda jest w Chrystusie - jako że On przyszedł na świat, aby dać świadectwo prawdzie, która zbawia i wyzwala na wieki, czyniąc nas prawdziwie wolnymi synami Bożymi, dziedzicami Boga i współdziedzicami Chrystusa, zrodzonymi z Ducha i prowadzonymi przez Ducha. Prawdziwe posłuszeństwo to słuchanie Słowa i życie nim.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii a w przyszłą niedzielę na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne o 15.30 a wieczorem na Różaniec o godz. 20.30 W miesiącu październiku nie będzie w piątek i niedzielę modlitwy Różańcowej o godz. 20.30 natomiast zapraszamy codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną na Nabożeństwo Różańcowe

 

W poniedziałek 28 września zapraszamy na Mszę św. wieczorną dzieci, które w przyszłym roku pragną przystąpić do Pierwszej Komunii św. – po Mszy św. spotkanie dla dzieci i ich rodziców

 

Młodzież klas ósmych, która w przyszłym roku chce przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w najbliższą środę 30 września o godz. 18.oo a po Mszy św. - spotkanie

 

W sobotę 3 października na terenie dekanatu mysłowickiego będzie miało miejsce wydarzenie pod hasłem „Oplatamy Różańcem Mysłowice”. Wydarzenie będzie miało charakter rajdu rowerowego po wszystkich mysłowickich kościołach i modlitwie różańcowej w intencji Ojczyzny, Kościoła, duchowieństwa, o nowe powołania kapłańskie oraz ustanie pandemii koronawirusa. Szczegóły na plakatach oraz stronie facebookowej Rowerowa Droga Wiary. Przy naszym kościele o godz. 12.oo

 

Odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian w sobotę 10 października od godz. 8.oo

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- o powiększającej się grupie bezwyznaniowców na świecie

- o roli jaką powinien odgrywać dojrzały mężczyzna w relacji z żoną i dziećmi

- rozmowa z siostrą opiekującą się niepełnosprawnymi intelektualnie dziećmi

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia

- poniedziałek - wspomnienie św. Wacława, męcz.

- wtorek - święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- środa - wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK

- czwartek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK

- piątek - wspomnienie św. Aniołów Stróżów


XXV Niedziela Zwykła

XXV Niedziela Zwykła

 

20.09.2020

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Przychodzimy do Chrystusa, aby mieć życie. Dla nas bowiem żyć - to Chrystus, a umrzeć - to zysk. Chrystus przyszedł, abyśmy przez wiarę w Niego mogli narodzić się z Boga i nie umrzeć na wieki. Każdy, kto wierzy w Chrystusa, ma życie wieczne i nie stanie przed sądem, bo przeszedł ze śmierci do życia. Chrystus wzywa nas do nawrócenia i wiary w Ewangelię, abyśmy nie zginęli, ale stali się nowym stworzeniem i mogli wejść do Królestwa Bożego. Mamy szukać Pana, wzywać Go, porzucić drogę bezbożności i nawrócić się do Pana, otrzymać Jego przebaczenie i żyć dla Boga. Drogi Boże to nie drogi świata i myśli Boże to nie myśli świata. Pan powiedział: Ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego a w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne o 15.30 a w piątki i niedziele na Różaniec o godz. 20.30

 

W przyszły poniedziałek czyli 28 września zapraszamy na Mszę św. wieczorną dzieci, które w przyszłym roku pragną przystąpić do Pierwszej Komunii św. – po Mszy św. spotkanie dla dzieci i ich rodziców

 

Młodzież klas ósmych, która w przyszłym roku chce przystąpić do sakramentu
bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w środę 30 września o godz. 18.oo a po Mszy św. - spotkanie

 

Dzieciom, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św. dziękujemy za dar komunijny dla naszego kościoła w postaci ufundowania oświetlenia stacji Drogi Krzyżowej

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- o mediach społecznościowych – skarby i śmieci

- o siostrze zakonnej, która przez 14 lat pracowała w slumsach

- o śmierci klinicznej – przejaw łaski czy iluzja?

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia

- poniedziałek - Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

- środa - wspomnienie świętego Pio z Pietrelciny, prezb.

- sobota - wspomnienie św. Kosmy i Damiana, męczenników


XXIV Niedziela Zwykła

XXIV Niedziela Zwykła

 

13.09.2020

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Jezus uczy o potrzebie i konieczności bezustannego przebaczania. Serce ucznia Jezusa musi być wolne od urazy, złości, gniewu, odwetu, zawziętości, nieprzebaczenia. Ojciec nam wszystko przebaczył, odpuścił i darował w Chrystusie. Jeżeli więc w życiu i w śmierci należymy do Pana, to posłuszni Jego nakazowi, przebaczamy wszystkim wszystko, zawsze i bez zastrzeżeń. Przebaczamy z serca swemu bratu, bo jeśli nie z serca, to jest to bez wartości przed Bogiem. Brak ducha przebaczenia to brak dojrzałości chrześcijańskiej.

 

Kolekta dzisiejsza jest kolektą kopertową na potrzeby naszego kościoła w przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Dziś w naszej parafii 23 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej - życzymy im radosnego przeżywania bliskości Boga i wraz z rodzicami i krewnymi zapraszamy do udziału w Białym Tygodniu w Mszy św. o godz. 18.oo

 

Dziś o godz. 15.oo nabożeństwo dzieci komunijnych o godz. 20.30 Różaniec w intencji parafian - zapraszamy

 

Jutro w poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Msze św. o godz. 7.oo i 18.oo, w odpowiedzi na apel ks. Arcybiskupa jutro kolekta na Boży Grób w Jerozolimie.

 

Nabożeństwo Fatimskie w poniedziałek o godz. 17.oo - zapraszamy

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego

- co zrobiliśmy z duchową spuścizną Hildegardy z Bingen?

- nowy rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski – o. Leszek Gęsiak

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia

- poniedziałek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego

- wtorek - wspomnienie NMP Bolesnej

- środa - wspomnienie św. męcz. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa

- piątek - święto św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski


XXXIII Niedziela Zwykła

XXIII Niedziela Zwykła

 

6.09.2020

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Ewangelia Boża objawia, że Chrystus jest kresem prawa. W Chrystusie stare prawo umarło, a nastało nowe prawo miłości. Miłowanie się wzajemne - tak jak umiłował nas Chrystus - jest doskonałym wypełnieniem prawa. Miłość nie ma nic wspólnego ze złem, nigdy nie wyrządza zła. Miłość Chrystusa rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który jest nam dany. To dzięki tej miłości, zachowujemy jedność i zgodę, tak iż niczego nie odmawia nam Ojciec - bo wtedy Chrystus jest pośród nas.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji szczególnie działalność edukacyjno – wychowawczą wśród młodzieży i utrzymanie kościoła akademickiego w przyszłą niedzielę kolekta kopertowa na potrzeby naszego kościoła. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne o 15.30 a w piątki i niedziele na Różaniec o godz. 20.30 W przyszłą niedzielę nie będzie nieszporów a o 15.oo będzie nabożeństwo dzieci komunijnych

 

Spotkanie dzieci przystępujących do I Komunii św. 13 września - w środę po Mszy św. wieczornej i w piątek o godz. 16.oo

 

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.oo Pierwsza Komunia dzieci naszej parafii – chciejmy tę Mszę św. pozostawić dzieciom i ich rodzinom

 

Poradnia Życia Rodzinnego zaprasza od 1 września na spotkania narzeczonych zamierzających zawrzeć sakramentalny związek małżeński oraz osoby z problemami małżeńskimi, rodzinnymi. Spotkania odbywać się będą po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Dokładne informacje w gablotce.

 

Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i środę o godz. 7.30 a w czwartek i piątek po wieczornej Mszy św.

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- o szkolnych lekcjach religii – jaki obraz edukacji religijnej wyłania się w trzydziestą rocznicę jej powrotu do szkół?

- czas pandemii – szukanie duchowego wsparcia w internecie

- o powrocie uczniów do szkół

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia

- wtorek - Święto Narodzenia NMP

- sobota - Uroczystość NMP Piekarskiej, gł. patronki archidiecezji


XXII Niedziela Zwykła

XXII Niedziela Zwykła

 

30.08.2020

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Słowo Boże jest ogniem spalającym wszystko, co nie pozwala panować Jezusowi ukrzyżowanemu. Słowo czyni nasze ciała ofiarą żywą, świętą i miłą Bogu. Słowo Pańskie odnawia nasz umysł mądrością krzyża i sprawia, że tracimy życie z powodu Chrystusa i Ewangelii. Odtąd w całym postępowaniu nosimy śmierć Jezusa na swoim ciele i śmierć wykonuje swoje dzieło w nas - aby życie Jezusa mogło się przejawiać w nas i przez nas dla innych.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na renowację katedry Chrystusa Króla w Katowicach w przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji szczególnie działalność edukacyjno – wychowawczą wśród młodzieży i utrzymanie kościoła akademickiego. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne o 15.30 a w piątki i niedziele na Różaniec o godz. 20.30

 

Spotkanie dzieci klas czwartych przystępujących do I Komunii św. 13 września wraz z rodzicami jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej

 

We wtorek zapraszamy dzieci i nauczycieli na Mszę św. o godz. 18.oo by prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny, będzie także poświęcenie tornistrów dzieci klas pierwszych. O godz. 17.30 okazja do spowiedzi św.

 

Spotkanie Bractwa Pielgrzymkowego w środę 2 września o godz. 10.oo w salce

 

Od poniedziałku kancelaria czynna jak w ciągu roku czyli w poniedziałek i środę o godz. 7.30 a w czwartek i piątek po wieczornej Mszy św.

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- o potrzebie humanizowania medycyny, która zbyt często ogranicza się do karty choroby, recepty i zestawu zleceń

- uniwersytet nie może nie być miejscem wymiany poglądów, ścierania się idei

- komentarze dziennikarzy ”Gościa” i Radia EM do wybranych myśli św. Augustyna

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia

- czwartek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dK


XXI Niedziela Zwykła

XXI Niedziela Zwykła

 

23.08.2020

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Nikt nie może przyjść do Chrystusa, jeśli nie jest mu to dane od Ojca. Nikt nie zobaczy w Jezusie z Nazaretu - Mesjasza, Syna Boga Żywego, jeśli nie objawi mu tego Ojciec, który Go posłał. Wiara w Jezusa Chrystusa jest łaską Ojca, który pociąga do Chrystusa kogo chce, kiedy chce i jak chce. Ciało i krew są bezsilne, tylko Ojciec objawia Jezusa Mesjasza. Wszystko jest łaską, wszystko jest od Ojca.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii w przyszłą niedzielę na renowację katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne o 15.30 a w piątki i niedziele na Różaniec o godz. 20.30

 

Odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian w najbliższą sobotę 29 sierpnia od godz. 8.oo

 

Spotkanie dzieci przystępujących do I Komunii św. 13 września wraz z rodzicami w poniedziałek 31 sierpnia po Mszy św. wieczornej

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- o nowych zadaniach jakie stoją przed wspólnotami parafialnymi w Polsce

- przeciwnicy mówią bierna; obserwatorzy zapracowana; jaka jest pierwsza dama w RP ?

- w wakacyjnym cyklu „Nie ma jak u Mamy” o Matce Bożej Królowej Tatr

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia

- poniedziałek - święto św. Bartłomieja, Apostoła

- środa - uroczystość NMP Częstochowskiej

- czwartek - wspomnienie św. Moniki

- piątek – wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK

- sobota – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela


XX Niedziela Zwykła

XX Niedziela Zwykła

 

16.08.2020

 

Wprowadzenie do liturgii :

 

Błogosławione nieposłuszeństwo, które przyniosło tak wielkie miłosierdzie i tak wielkiego Zbawiciela! Chrystus jest żywym miłosierdziem, przychodzącym przez wiarę: Wielka jest wiara twoja, niech ci się stanie, jak chcesz! Jego nieskończone miłosierdzie usuwa wszelką nędzę, Jego dary łaski są nieodwołalne, bogactwo zmartwychwstania zniszczyło śmierć na zawsze. Jego chwała pochłonęła wszystko stare... I rzekł Ten, który siedzi na tronie: Oto wszystko czynię nowym.

 

Kolekta dzisiejsza jak i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia:

 

Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne o 15.30 a w piątki i niedziele na Różaniec o godz. 20.30

 

W sobotę 22.08. o godz. 11.00 na Jasnej Górze odbędzie się Msza św. w intencji Dekanatu i Miasta Mysłowice – zachęcamy do udziału

 

Zakończyliśmy pierwszą część przyozdabiania naszego kościoła postaciami świętych – pojawiło się także nowe oświetlenie stacji Drogi Krzyżowej – bardzo dziękujemy za każdą pomoc i ofiary oraz modlitwy w intencji tych prac. Następne prace w drugiej połowie września.

 

W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:

- zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej ocaliło całą chrześcijańską cywilizację w Europie

- czy Kościół katolicki w Polsce potrzebuje przewodnika

- w wakacyjnym cyklu „Nie ma jak u Mamy” o najstarszym sanktuarium Maryjnym w Polsce

 

Wspomnienie liturgiczne tygodnia

- poniedziałek - uroczystość św. Jacka, prezb. i gł. patrona archidiecezji

- czwartek - wspomnienie św. Bernarda, opata i dK

- piątek – wspomnienie św. Piusa X, pap.

- sobota – wspomnienie NMP, Królowej

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Józefa Krasowy, siedziba: 41-409 Mysłowice, PCK 209.